رئیس سازمان صمت: عرضه و تقاضای گوشت مرغ در استان همدان به تعادل رسید

همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از فروکش کردن التهاب خرید مرغ در استان خبر داد و گفت: با اقدامات انجام شده و توزیع گسترده و مناسب گوشت مرغ در بین واحدهای صنفی، عرضه و تقاضای این محصول به تعادل رسیده است.

«حمیدرضا متین» روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روزانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ تن مرغ در کشتارگاه های استان کشتار می شود و بی تردید با این میزان نباید کمبودی در بازار وجود داشته باشد. 

وی اضافه کرد: در حال حاضر مرغ کشتار شده توسط اتحادیه از کشتارگاه ها تحویل و با نظارت بازرسان بین مرغ فروشی های سطح شهر در زمان بندی های مشخص توزیع می‌شود. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: بخشی از مرغ تولید شده در استان همدان به دلیل اختلاف قیمت راهی مناطق دیگر کشور می شد که با تدابیر اتخاذ شده، این مشکل نیز رفع شده است.

متین خاطرنشان کرد: ۱۰ تا ۱۲ تن مرغ شمال به استان وارد می‌شود که به بهانه هزینه حمل و نقل بالاتر از نرخ مصوب توزیع و موجب اخلال در بازار شده است که با همکاری تعزیرات حکومتی با این دسته از فروشندگان برخورد قانونی می‌شود. 

او به مردم هشدار داد در هنگام خرید به تاریخ انقضای مرغهای خارج از استان توجه کنند زیرا تاریخ مصرف بیشتر آنها منقضی شده است.

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان همدان همچنین به وضعیت عرضه و تقاضای تخم مرغ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هر شانه تخم مرغ به قیمت ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان در عمده و خرده فروشی‌ها عرضه می شود و فروش بیش از این نرخ نیز تخلف صنفی است.

متین با اشاره به تجمیع تخم مرغ تولید شده استان در شرکت پشتیبانی دام تاکید کرد: این روند موجب ساماندهی چرخه تامین و توزیع شده و کم و کسری های گذشته نیز جبران شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان ابراز امیدواری کرد: با جوجه ریزی مناسب و افزایش تولید در واحدهای مرغداری استان شاهد فراوانی گوشت مرغ در ماه های آتی باشیم. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha