۲۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۸
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 84504993
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه : علاقه مند به مشورت با اسرائیل برای امنیت خاورمیانه هستیم

تهران-ایرنا- سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به مناسبت سالگرد ۳۰ سال روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای که در روزنامه "یدیوت اهورنوت" چاپ شد اعلام کرد روسیه علاقه مند به ادامه مشورت‌ها با اسرائیل در مورد امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از "اسپوتنیک"، لاوروف گفت: ما علاقه مند هستیم که با شرکای اسرائیلی خود در مورد مسائل امنیتی و ثبات در خاورمیانه مشورت کنیم. ما همیشه توجه خود را به این واقعیت جلب می‌کنیم که راه حل‌های جامع برای مشکلات منطقه باید منافع امنیتی اسرائیل را در نظر بگیرد.  
وزیر امور خارجه روسیه همچنین اعلام کرد هیچ راه حلی به جز تشکیل دو کشور اسرائیل و فلسطین وجود ندارد.  
وی در این خصوص گفت: ما قاطعانه از مذاکرات مستقیم بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها حمایت می‌کنیم. راه حل جامع برای دستیابی به یک وضعیت نهایی تنها از این طریق امکان پذیر است. ما آماده همکاری با همکاران اسرائیلی در قالب‌های چند جانبه در زمینه تجدید کار گروه چهارجانبه میانجیگران بین المللی در خاورمیانه و همکاری نزدیک با نمایندگان اتحادیه عرب هستیم.  
وزیر امور خارجه روسیه در پایان گفت: بدیهی است که بدون تعامل سازنده دیپلماتیک نمی‌توان مشکلات بین المللی و منطقه‌ای که برای تأمین یک آینده مرفه مردم روسیه و اسرائیل و نیز برای تقویت امنیت و ثبات بین المللی و منطقه‌ای اهمیت فوق العاده‌ای دارند را حل کرد.  
به گزارش ایرنا، روسیه از جمله کشورهایی است که حدود یک و نیم میلیون یهودی در سرزمین‌های اشغالی دارد که گویا نقشی تعیین کننده نیز در انتخابات رژیم صهیونیستی بازی می‌کنند.  
کرملین در سالیان اخیر تلاش کرده موضع بی‌طرف در مناقشات بین کشورهای منطقه بازی کند و در صورت امکان نقش میانجی را برعهده بگیرد.  
روسیه درعین حال با ایران و رژیم صهیونیستی روابط خوبی دارد و در تلاش است روابط خود را با کشورهای عربی خلیج فارس همچون امارات و عربستان نیز که به شدت به آمریکا شریک و رقیب دیرینه روسیه روابط تنگاتنگی دارند، بهبود بخشد.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha