آمریکا به دنبال تقویت داعش و ایجاد ناامنی در افغانستان و منطقه است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به کشتار مسلمانان افغان در صفوف نماز، گفت: آمریکا با تقویت داعش و ایجاد جنگ های نیابتی در افغانستان به دنبال ایجاد ناامنی در این کشور و سطح منطقه است.

به گزارش ایرنا، آیت الله «حبیب الله شعبانی موثقی» در خطبه های نماز جمعه این هفته همدان، افزود: این درحالی است که مجامع بین المللی نیز در مقابل این جنایات و کشتار زنان و کودکان مظلوم و بی دفاع افغانستان سکوت پیشه کردند.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد و تامین امنیت در افغانستان بر عهده طالبان است، گفت: برنامه آمریکا، تقویت داعش در افغانستان برای ایجاد ناامنی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به سکوت مجامع بین المللی در خصوص کشتار نمازگزاران بی دفاع، اظهار داشت: امروز در هر جای دنیا ناامنی وجود دارد، رد پای آمریکا نیز در آنجا مشهود است.

وی همچنین با اشاره به گرامیداشت هفته وحدت، افزود: دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه میان شیعیان و اهل سنت برنامه‌ریزی می کنند که ایجاد اختلاف بر خلاف فرمایشات و سفارش خداوند است.

ضرورت مدیریت و مصرف بهینه آب

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی برای اصلاح الگوی مصرف آب، گفت: مصرف آب اگر درست مدیریت نشود، زمینه ساز بروز بحران های اجتماعی می‌شود.

وی با بیان اینکه کاهش بارندگی در استان همدان طی ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه است  اظهار داشت: ۶۰ درصد از شهروندان همدانی از مشترکان پرمصرف هستند و الگوی مصرف را رعایت نمی کنند.

امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی کاهش بارندگی در ماه های آینده و کاهش چشمگیر ذخیره سد اکباتان، همراهی مردم در کمک به مسوولان برای مدیریت مصرف آب ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به مسوولان توصیه کرد که باید برنامه های بلند مدت ۲۰ ساله برای تامین و مصرف آب طراحی و اجرا شود.

آیت الله شعبانی موثقی همچنین با گرامیداشت هفته ناجا، افزود: امنیت و آرامش پایدار حاکم بر جامعه، اتفاقی و ساده ایجاد نشده و محصول زحمات شبانه روزی نیروهای مخلص و خدوم انتظامی است.

حمایت از ورزش همگانی و توسعه زیرساخت های لازم

امام جمعه همدان در ادامه با بیان اینکه ورزش های همگانی تاثیر بسزایی در سلامت روحی و جسمی انسان و نشاط اجتماعی دارد، به مسوولان در فراهم آوردن زیر ساخت ها و حمایت ویژه از ورزش برای جوانان، معلولان و بانوان تاکید کرد.

وی از فراهم نبودن زیر ساخت ها برای ورزش های همگانی بانوان در استان همدان گلایه کرد و گفت: توسعه پارک ها و ایجاد اماکن اختصاصی برای ورزش بانوان از نیازهای امروز جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان همچنین با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و ضرورت بحث امام شناسی از قول معصومان، افزود: امام حسن عسکری (ع) پدر امام معصومی هستند که منجی بشریت، عدالت گستر جهان و امید شیعیان است و در شرایط کنونی بزرگترین اعمال بر اساس روایات انتظار فرج است.

در آیین نماز جمعه این هفته همدان به مناسبت ۲۳ مهر ماه روز جهانی نابینایان (عصای سفید) از «ناصر ذاکری احسان»، «زهرا طهماسبی»، «علی ملکی»، «زهرا زمانی وفادار» و «پرهام ایرانپور» به عنوان نخبگان نابینای علمی، ورزشی و قرآنی استان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha