۱۴ هزار وعده غذای گرم بین نیازمندان  خراسان شمالی توزیع شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: ۱۴ هزار وعده غذای گرم به مناسبت آغاز امامت حضرت قائم(عج) در آشپزخانه های مهدوی تهیه و بین نیازمندان استان توزیع شد.

مجید الهی راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این اقدام در ادامه رزمایش مواسات و همدلی و به مناسبت آغاز امامت امام زمان (عج) انجام شد، افزود: این کار خیر با همکاری خیرین، مراکز نیکوکاری و کمیته امداد استان صورت می گیرد.

وی گفت: برای تهیه این غذاها بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال  اعتبار از محل کمک‌های نیکوکاران  و منابع کمیته امداد استان  هزینه می شود.

وی افزود: همچنین  ۸۲ هزار و ۷۱ بسته کمک معیشتی به ارزش ۲۳ میلیارد و ۳۹۳ میلیون ریال در قالب طرح «اطعام حسینی» و «احسان حسینی» بین نیازمندان این استان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: از این تعداد بسته کمک معیشتی یکهزار و ۳۰۷ بسته معیشتی به ارزش سه میلیارد و ۳۴۵ میلیون ریال است.

وی گفت: همچنین ۸۰ هزارو ۷۶۴ وعده غذای گرم به ارزش ۱۹ میلیارد و ۸۴۷ میلیون ریال بین نیازمندان حاشیه نشین شهرها ی استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه ۱۹ میلیارد و ۷۴۵ میلیون ریال مراکز نیکوکاری در این طرح مشارکت داشته اند گفت: سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از منابع داخلی کمیته امداد هزینه شده است.

الهی راد اظهار داشت: همچنین ۱۹۸ میلیون ریال دیگر موسسات و سازمان ها در این امر خداپسندانه کمک کردند.

بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی حدود ۱۱۲ هزار نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha