بیش از هشت میلیارد تومان اعتبار به توسعه ورزش ملایر اختصاص یافت

همدان- ایرنا- فرماندار ویژه ملایر گفت: در کمیته برنامه‌ریزی از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ حدود هشت میلیارد و ۵۲۵ میلیون تومان از منابع استانی، توازن، نفت و گاز و ۲۷ صدم درصد به حوزه فعالیت های ورزش و جوانان این شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا؛ «قدرت الله ولدی» روز جمعه در نشست بررسی اعتبارات و پروژه‌های عمرانی حوزه ورزش و جوانان شهرستان ملایر اظهار داشت: این میزان اعتبار برای پروژه‌هایی همچون تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی سرپوشیده و روباز، زمین چمن مصنوعی سامن، زمین چمن زنگنه، زورخانه حسین آبادناظم، تجهیز ساختمان اداری، خوابگاه ورزشی، استخر سرپوشیده سامن و احداث سالن روستای توچغاز اختصاص داده شده است.

وی خواستار جذب اعتبارات از دیگر منابع همچون منابع داخلی، درآمدی و سهم وزارتخانه ورزش و جوانان و اضافه شدن به مجموع اعتبارات شهرستان شد و تاکید کرد: این رقم اعتبارات به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ابلاغ شده و هر چه سریعتر باید موافقت‌نامه آنها بین اداره کل ورزش و جوانان رد و بدل شود.

فرماندار ویژه ملایر بر لزوم تسریع روند تکمیل پروژه‌های عمرانی ورزشی ملایر تاکید کرد و افزود: بیشتر این پروژه‌های بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که براساس اولویت وزارت ورزش و جوانان باید تکمیل شوند.

وی ورزش این شهرستان را در استان همدان سرآمد دانست و گفت: ملایر زیرساخت‌های ورزشی خوبی دارد و با همین زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های خوب و وجود قهرمانان و ورزشکاران مستعد، به اندازه یک استان ظرفیت دارد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار رفع نواقص و کاستی‌های پروژه‌های عمرانی ورزشی قبل از افتتاح شد و تاکید کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان با اهتمام جدی و مساعدت جمعی برنامه راهبردی سال‌جاری این حوزه را برای شهرستان ملایر تدوین کند.

«هادی بیگی‌نژاد» خواستار میدان‌داری بیشتر اداره کل ورزش و جوانان استان در حوزه ورزش و جوانان ملایر شد و اظهار داشت: نقشه راهبردی حوزه ورزش وجوانان ملایر برای امسال باید مشخص شود تا بتوانیم سهم این شهرستان را از طریق استانی و ملی پیگیری کنیم.

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با مطلوب ارزیابی کردن زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان، نگه‌داشت و تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی، برون‌سپاری، عقد قرارداد برای اجاره و نظارت بیشتر را از جمله ضرورت‌ها در حوزه ورزش عنوان و بیان کرد: برخی پروژه‌های ورزشی نیز باید تعیین تکلیف شود.

حجت الاسلام «احد آزادیخواه» با بیان اینکه ملایر شرایط خوبی در ورزش پهلوانی دارد و ورزش روستایی آن نیز بسیار مستعد و توانمند است، گفت: برای رفع مشکلات حوزه ورزش و اخذ اعتبارات، آمادگی هماهنگی برگزاری جلسه‌ای را با وزیر ورزش و جوانان داریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر نیز ضمن تشریح اقدامات انجام شده در این شهرستان، به افزایش ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی با تمامی تجهیزات و استقرار مربی از ۲ به ۶ ایستگاه، اجرای ۱۶۰ برنامه ورزش همگانی، ۸۰ مورد مسابقات باشگاهی و رشته‌های ورزش همگانی، پنج میزبانی کشوری و چهار مورد اعزام به مسابقات کشوری طی سال گذشته و امسال اشاره کرد.

«حمیدرضا سپهری» ادامه داد: در این مدت ورزشکاران ملایری ۱۰ مدال کشوری و پنج مدال بین‌المللی و آسیایی کسب کردند و ۱۹ ورزشکار نیز به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

وی راه‌اندازی ۳۹ خانه ورزش، ایجاد ۲۰ مورد اشتغال، کمک یک میلیارد تومانی سمن‌های ملایر در قالب کمک مومنانه و کمک ۵۰۰ میلیون تومانی اسپانسرها به ورزش این شهرستان را از دیگر اقدامات برشمرد و تعمیر، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی و تجهیز پایگاه قهرمانی را از مهمترین نیازهای شهرستان عنوان و بیان کرد: مذاکراتی نیز برای خرید امتیاز لیگ دسته سوم فوتبال ملایر داشتیم.

به گزارش ایرنا؛ شهرستان ملایر بیش از هشت هزار ورزشکار سازمان یافته دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha