محسن رضایی: حمل یکسره کالاهای اساسی از بنادر در این دولت باید محقق شود

اهواز-ایرنا- معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان باید تسریع یابد گفت: در این بین، موانع مربوط به حمل یکسره کالاهای اساسی وارداتی از بندر خوزستان به مقصد باید رفع و در این دولت محقق شود.

به گزارش ایرنا محسن رضایی روز جمعه در نشست بررسی تخلیه کالاهای اساسی وارداتی در محل بندر امام خمینی(ره) اظهارداست: سفر امروز به منطقه بندر امام به منظور بررسی ظرفیت های بندری و همچنین رفع موانع تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی به داخل کشور انجام شده است. 

وی ادامه داد: از متولیان این حوزه، خواسته می شود تا برنامه های کاربردی خود برای بهره‌وری و همچنین تحقق چشم انداز تعیین شده جهت انجام حمل یکسره کالا را بیان کنند. 

رضایی افزود: از مسولان مربوطه خواسته می شود، در کنار ارائه برنامه های خود، زمان تحقق آنها را نیز برآورد و اعلام کنند.
 
معاون اقتصادی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه تسهیل در ورود و خروج کالا از مرزها و بنادر استان امر با اهمیتی محسوب می شود افزود: انتظار می رود که برنامه ریزی ها به سمت حمل یکسره کالا به مبادی مصرفی صورت بگیرد؛ در عین حال ذخیره سازی بخشی از کالاهای اساسی وارداتی در محل بندر نیر باید مورد توجه قرار گیرد. 

رضایی تصریح کرد: این درحالی است که باید شرایط ذخیره سازی در محل بندر امام خمینی (ره) از وضعیت بهتری برخوردار شود. 

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد: برنامه ریزی این دولت در حوزه کالاهای وارداتی به کشور، تحقق حمل یکسره از بندر تا محل مصرف است که باید با جدیت دنبال و پیگیری شود. 

رضایی خاطرنشان کرد: موانع این امر باید بصورت کارشناسی و کاربردی مورد بررسی قرار گیرد. 

وی در خصوص رویه های طولانی در ترخیص کالاهای وارداتی به بندر امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: تلاش می شود بعد از بررسی های صورت گرفته، فرایند های کاذب در حوزه های مختلف مدیریتی و قانونی شناسایی و رفع شوند. 

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد: باید توجه داشت که موصوع تسهیل در روند صادرات کالا نیز باید تسریع یابد و این موضوع نیز از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha