پایان سفر استانی هفتم به فارس؛‌ رئیس‌جمهوری راهی تهران شد
عکس از آرشیو

شیراز- ایرنا- آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی رئیس جمهوری اسلامی ایران شامگاه پنجشنبه در پایان سفر استانی خود به فارس، شیراز را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری صبح پنجشنبه ۲۲ مهرماه جاری و در جریان هفتمین سفر استانی خود وارد شیراز شد و بعد از استقبال مسئولان و  نمایندگان استان فارس ‌در بازدیدهای سرزده ای به شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز رفت و ضمن بازدید از کارخانه تعطیل آزمایش، در جمع مردم روستای کناره مرودشت و دامداران و کشاورزان منطقه حضور یافت و با آنها رو در رو گفت و گو کرد. بازدید از کارخانه در حال احداث کاغذسازی فارس و زیارت آرامگاه حافظ شاعر بلندآوازه ایران، برنامه دیگر قبل از ظهر پنجشنبه رئیس جمهوری بود.
وی همچنین  در ادامه برنامه‌های سفر به استان فارس از مجموعه تاریخی تخت جمشید بازدید و با بازدیدکنندگان و کارشناسان این مجموعه ثبت شده در میراث جهانی یونسکو گفت‌وگو کرد.
دکتر رییسی  در ادامه برنامه‌های سفر استانی به فارس، به زیارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) در شیراز مشرف شد.
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران همچنین با حضور در مجموعه حافظیه شیراز، آرامگاه شاعر بزرگ فارسی زبان حافظ شیرازی را زیارت کرد.
آیت الله رییسی در ادامه برنامه‌های سفر استانی به فارس از ورزشکاران افتخارآفرین این استان در رقابت‌های بین‌المللی، المپیک و پارالمپیک قدردانی کرد.
وی همچنن در ادامه برنامه های سفر یک روزه خود به استان فارس در جمع نخبگان ، عشایر، فعالان کارگری و اقتصادی و همچنین ایثارگران حضور یافت و به ترسیم کلی سیاست های راهبردی در دولت سیزدهم در حوزه های مختلف پرداخت.
شرکت در شورای اداری با حضور وزرای همراه و مسئولان، نمایندگان استان فارس و جمع بندی نهایی سفر و همچنین حضور در نشست خبری در فرودگاه شیراز آخرین برنمه کاری سفر یک روزه آیت الله رئیسی به استان پهناور فارس بود.
استان فارس با افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت، استان چهارم کشور از نظر جمعیت است. این استان از نظر وسعت نیز چهارمین استان بزرگ تلقی و ۳۶ شهرستان را شامل می‌شود.
آیت الله رئیسی طی هفته‌های اخیر و در۶ سفر پیشین استانی خود به استان ها و مناطق محروم کشورمان از جمله استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام ، کهگیلویه وبویراحمد و بوشهر سفر کرده بود.
سفر استانی دولت به فارس نیز با یکصد مصوبه به ارزش ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه این استان پایان یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha