دانشگاه بلگراد به پایگاه استنادی مرکز علوم منطقه ای شیراز متصل شد

بلگراد-ایرنا- دانشگاه بلگراد در یک نشست مجازی که بین مسئولین این دانشگاه و مدیر مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فنون شیراز انجام گرفت به این مرکز علمی اتصال شد.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، در  این نشست مجازی که امروز  با حضور مسئولین دانشگاه بلگراد، مدیر مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز و همچنین سرپرست رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد و نماینده بنیاد سعدی در صربستان برگزار شد ضمن برقراری اتصال دانشگاه بلگراد به پایگاه استنادی علوم و فناوری شیراز زمینه ‏های همکاری های علمی و پژوهشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

«نناد توموویچ» معاون علمی و آموزشی دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد در این نشست مجازی با تشریح فعالیت های آموزشی و معرفی نشریات، کتاب ها و همایش های علمی این دانشکده، خواستار نمایه سازی نشریات در پایگاه استنادی علوم شد.

دانشگاه بلگراد به پایگاه استنادی مرکز علوم منطقه ای شیراز متصل شد

 وی با اشاره به فعالیت دپارتمان شرق شناسی دانشگاه بلگراد که در آن زبان های فارسی، عربی و ترکی تدریس می شود، استفاده از محتوی و مقالات پایگاه داده های موسسه استنادی علوم را فرصتی جدید برای پژوهشگران شرق شناسی ارزیابی کرد .

توموویچ  از تلاش های صورت گرفته برای ایجاد این ارتباط قدردانی کرد.

«محمدرضا فلاحتی فومنی» مدیر اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای ( ISC) شیراز نیز در این گردهمایی مجازی ضمن اعلام اتصال موفقیت آمیز مرکز مطالعات فارسی دانشگاه بلگراد به شبکه پایگاه استنادی علوم و ISC به تشریح خدمات علمی و پژوهشی این مرکز پرداخت.

وی گفت: پیرو تفاهم نامه منعقده بین این مرکز و دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد که در ماه های گذشته صورت گرفت و پس از انجام تنظیمات لازم، هم اکنون دسترسی این دانشکده به پایگاه داده ها بطور کامل برقرار گردیده و از این پس استادان، دانشجویان و پژوهشگران صربستان می توانند با استفاده از آی پی دانشکده فیلولوژی و مرکز مطالعات فارسی، از خدمات این مرکز استفاده کنند.

«محمد تقی بختیاری» سرپرست رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در بلگراد نیز  حمایت رایزنی فرهنگی و نمایندگی بنیاد سعدی از توسعه روابط دانشگاهی را مورد تاکید قرار داد و گفت: توجه به ارتقاء سطح کیفی آموزش زبان فارسی و ایران شناسی و همچنین ایجاد زمینه های ارتباط استادان، دانشگاهیان و پژوهشگران صربستان با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایران بسیار دارای اهمیت است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha