امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با لاوروف گفتگو با مورا را مثبت توصیف کرد

تهران- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف همتای روسی خود گفت و گو با انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا را مثبت توصیف کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در پی ازسرگیری گفت و گوهای جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپایی که امروز میان علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و انریکه مورا در تهران انجام شد، وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در یک گفت و گوی تلفنی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت وگوی تلفنی تاکید کرد که گفت و گوهای امروز با مورا مثبت بوده و دو طرف ضمن ابراز رضایت، برای تداوم آن ابراز آمادگی کرده‌اند.
امیرعبداللهیان اظهار داشت: گفت و گوهای جاری با انریکه مورا متمرکز بر یافتن راه‌حل‌های عملی برای رفع مشکلات و بن‌بست کنونی در وین است که به دلیل مواضع و رویکرد تعهدگریز واشنگتن در رفع کامل و موثر تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی این کشور بوجود آمده است.
وی تاکید کرد: دو طرف در پایان گفت و گوهای امروز توافق کردند رایزنی‌ها طی دو هفته آینده در بروکسل میان معاون سیاسی وزیر امورخارجه و مورا ادامه پیدا کند.
وزیر خارجه روسیه نیز در این تماس تلفنی ضمن استقبال از گفت و گوهای امروز تاکید کرد که متعاقب دیدار مفصل هفته قبل با امیر عبداللهیان در مسکو، به همکاران خود در وزارت امور خارجه روسیه ماموریت داده است تا در مشورت نزدیک با همتایان خود در جمهوری اسلامی ایران موضوعات مرتبط با برجام را پیگیری کنند.
لاوروف در این مکالمه تلفنی از موضع منطقی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر بازگشت همه طرف‌ها به تعهداتشان قدردانی کردود.
وی در پایان با اشاره به ملاقات روز جاری خود با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، گفت که در جریان گفت و گوی تلفنی خوب و سازنده وزیر امور خارجه ایران با همتای آذربایجانی او قرار گرفته است.
لاورف تاکید کرد مسکو از توافقات انجام گرفته در این گفت و گوی تلفنی استقبال کرده و آن را اقدامی در مسیر درست می داند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha