حزب الله و جنبش امل: عناصر وابسته به جعجع مسئول حادثه بیروت هستند

تهران- ایرنا- حزب الله و جنبش امل با صدور بیانیه ای، شبه نظامیان وابسته به سمیر جعجع را مسئول حادثه روز پنجشنبه در منطقه الطیونه بیروت پایتخت لبنان دانستند که به کشته و زخمی شدن ده ها تن انجامید.

به گزارش شبکه خبری المنار، در این بیانیه آمده است که حمله به اعتراض های مسالمت آمیز از سوی شبه نظامیان وابسته به حزب «القوات اللبنانیه» رخ داد.

بیانیه مزبور ادامه داد: تک تیراندازان وابسته به القوات اللبنانیه با استقرار در محله های مجاور و پشت بام ساختمان ها، تظاهرکنندگان را هدف قرار دادند که این حادثه شماری کشته و زخمی بر جای گذاشت.

بیانیه افزود که حزب الله و جنبش امل این عمل جنایتکارانه را که ثبات و صلح داخلی را هدف قرار داده، محکوم می کند.

بیانیه حزب الله و جنبش امل از ارتش و نیروهای امنیتی خواسته است، مسوولیت خود را در ارتباط با بازگرداندن امور به حالت عادی انجام دهند و عاملان قتل و تحریک کنندگانی که این  روند را از اتاق های سیاه اداره کردند، محاکمه و به شدیدترین وجه مجازات شوند.

حزب الله و جنبش امل ضمن تسلیت به خانواده قربانیان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان حادثه ، اعلام کردند که این موضوع را تا تحقق عدالت دنبال خواهند کرد.

تجمع امروز مردم لبنان در اعتراض به دستور قاضی تحقیقات پرونده انفجار بندر بیروت مبنی بر بازداشت تعدادی از وزیران و نمایندگان این کشور به خشونت کشیده شد و بنا به اعلام رسانه ها ۷ کشته و  ۶۰ زخمی به جا گذاشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha