۱۰۱ طرح از محل اعتبارات سفر رهبری در اسفراین  اجرا شد

بجنورد_ ایرنا_ فرماندار اسفراین گفت: ۱۰۱ طرح در حوزه های مختلف عمرانی، خدماتی، آموزشی، درمانی و فرهنگی تاکنون از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی در این شهرستان اجرا و بهره برداری شد.

مهدی کرامتی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال برای اجرای بیش از ۲۴۰ طرح در سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی  در سال ۹۱ برای شهرستان اسفراین‌ مصوب شد که از این میان  اعتبار ۱۰۱ طرح به طور مستقیم  و به صورت ۱۰۰درصد با اعتبارات تکمیلی آن تامین شد و به بهره بردای رسید.

وی افزود:  بقیه طرح های مصوب نیز  بخشی از اعتبارات آن از سفر رهبری بوده که فازهای  اول یا دوم آنها  اجرا شده  و بخشی نیز از اعتبارات وازرتخانه ها  و اعتبارات شهرستان تامین اعتبار می شود و در آینده نزدیک بهره برداری می شود.

 کرامتی افزود: تنوع اجرای  طرح‌ها در حوزه های مختلف از محل اعتبارات سفر رهبری سبب جهش چشمگیر شاخص های شهرستان  شده است.

  وی گفت: بیشترین طرح های اجرا شده از محل سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در شهرستان در حوزه های نوسازی  مدارس شامل احداث مدارس ، خوابگاه دانش آموزی و کانون های پرورش  فکری کودکان و نوجوانان ، راه های روستایی، آموزش و پرورش و بهداشت ودرمان است.

رهبر معظم انقلاب  ۱۹ مهرماه  سال ۱۳۹۱ به استان خراسان شمالی سفر کرد و  ۲۲ مهرماه  با سفر به شهرستان اسفراین  در جمع مردم شهرستان  اسفراین سخنرانی کرد.

سفر رهبر معظم انقلاب درسال ۹۱ به شهرستان اسفراین  برکات مادی و معنوی فروانی برای استان  و شهرستان داشته است.


شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.
  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha