مرحله استانی المپیاد استعدادهای برتر ورزشی دختران روستایی یزد آغاز شد

یزد- ایرنا- المپیاد استعدادهای برتر ورزشی دختران روستایی یزد روز پنجشنبه در مراسمی با حضور تعدادی از ورزشکاران در سالن شهدای محمدآباد بخش مرکزی این استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، در این مرحله ۳۰۰ ورزشکار از مناطق روستایی ۱۱ شهرستان استان یزد به مدت ۲ روز در رشته‌های گانیه، دوومیدانی و بسکتبال به رقابت می‌پردازند  و در پایان طبق مقررات ورزشکاران برتر هر رشته از سوی داوران مشخص و برای حضور در المپیاد روستاهای کشور که زمان و مکان آن متعاقبا اعلام می‌شود، شرکت می‌کنند .   

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان یزد ،حمایت از ورزش بانوان در تمامی مناطق استان به ویژه روستاها مورد توجه است، سعی شد تا زیرساخت های مناسبی برای ورزش آنها ایجاد شود.

مسعود شریعتی در آیین یادشده افزود: افزایش کلاس‌های آموزشی و استعدادیابی در روستاها، گسترش خانه‌های ورزش و توسعه زیرساخت های ورزشی در روستاها در دست انجام است.

وی اظهار کرد: دختران روستایی استعدادهای بالقوه‌ای در رشته های مختلف ورزشی دارند که با برگزاری اینگونه برنامه ها می‌توان آنها را بیشتر به ورزش ترغیب کرد و افراد مستعد را شناسایی و قهرمان‌پروری کرد.

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد که ۸۷ درصد جمعیت آن در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می‌کنند و از مجموع جمعیت روستایی آن  ۹ هزار نفر عشایر هستند که عمدتا در فصل قشلاق در سکونتگاه های خود در  شهرستان های خاتم و ابرکوه زندگی می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha