نشان فداکاری به شهید خلبان صادق ترویجی تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «صادق ترویجی» تعلق گرفت.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «صادق ترویجی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید خلبان صادق ترویجی در سال ۱۳۳۳ در آبادان دیده به جهان گشود. پس از اخذ مدرک دیپلم  در سال ۱۳۵۳به صف دریادلان نیروی دریایی پیوست.

با پشت سرگذاشتن آموزش‌های مقدماتی برای طی دوره خلبانی به خارج از کشور اعزام  شد و با اخذ گواهی‌نامه دوره عالی بالگردهای «SH۳D» به میهن بازگشت و با توجه به استقرار اسکادران هوا دریای نیروی دریایی در منطقه دوم دریایی بوشهر خدمت خود را در این منطقه آغاز کرد.

با آغاز جنگ تحمیلی، شهید ترویجی، از فعال‌ترین خلبانان در پروازهای عملیاتی خلیج‌فارس بود و چهار سال از دوران دفاع مقدس را در یگان‌های هوا دریا و بر فراز آب‌های نیلگون خلیج‌فارس به مقابله با دشمن و اسکورت نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری سپری کرد.

سرانجام این شهید والامقام در ۹ فروردین‌ماه ۱۳۶۳ در حین عملیات اسکورت رزمی در خلیج‌فارس، مورد اصابت موشک دشمن بعثی قرار گرفت و پیکر پاکش در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس آرام گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha