۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۵
کد خبرنگار: 1763
کد خبر: 84504552
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشکسوتان ورزش قم با حضور وزیر ورزش تجلیل شدند

قم-ایرنا- با حضور وزیر ورزش و جوانان از جمعی از پیشکسوتان ورزش استان قم در زورخانه شهید محمدحسین فهمیده تقدیر به عمل آمد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم عصر پنجشنبه در بخشی از این جلسه، با اشاره به اهمیت توسعه و سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های ورزشی خاطرنشان کرد: در سطح این استان ۲۵۸ باشگاه خصوصی در حال فعالیت است.
به گفته رسول منعم، تا قبل از شیوع بیماری همه گیر کرونا ۵۱ هزار ورزشکار حرفه ای و سازمان یافته در استان قم شناسایی شده بود که تعداد این افراد هم اکنون در حال افزایش است.
مدیرکل ورزش و جوانان قم اظهار داشت: تیم های اعزامی مردان و زنان قم طی چند سال گذشته مدال های متنوع و گوناگونی را از آن استان قم کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: ورزش باشگاهی طی سالهای گذشته موفقیت هی چشمگیری در سطح استان قم از خود برجای گذاشته است.
منعم با بیان اینکه متوسط سرانه های ورزشی در کشور ۷۵ صدم درصد است، ادامه داد:  این سرانه ها در  استان قم ۵۲ صدم متر است.
غلامرضا ملکی از پیشکسونان ورزشی قم نیز بیان کرد: بیمه ورزشی در بین بازنشستگان یکی از معضلات مهم جامعه ورزشی است که این افراد را پس دوران ورزش حرفه ای دچار مشکلات زندگی روزمره می کند.
محمدرضا حلوایی رییس هیات والیبال قم نیز ابراز داشت: قانون فعلی جذابیتی جهت سرمایه گذاری در بخش ورزش ندارد و شفافیت های لازم را ندارد.
وی ادامه داد: عملی شدن و حمایت از قهرمانان در جذب در دانشگاه ها و دستگاه های دولتی و خارج شدن انحصار این مساله از مرکز از مهمترین درخواست های ورزشکاران قمی است.
به گفته وی، بسیاری از فضاهای ورزشی قم در آستانه فرسودگی قرار دارد و نیاز به بازسازی و رفع مشکلات کنونی آنها بیش از همیشه ضرورت پیدا کرده است.
وی با اشاره به مشکلات زیرساختی جهت توسعه رشته های ورزشی تصریح کرد: تناسبی بین تعداد ورزشکاران و سرانه های ورزشی استاندارد در استان قم وجود ندارد.
در این جلسه از محمد حسین جمال از پیشکسوتان ورزش پهلوانی، برادر شهید جعفر حیدریان از شهدای دفاع مقدس، سید سعیدرضا چاووشی از قهرمانان پاراالمپیکی قم، ناصر کریمی از جانبازان و آزادگان دفاع مقدس و غلامرضا زکی خانی از پیشکسوتان ورزش باستانی با اهدای لوحی تقدیر بعمل آمد./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha