۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84504548
۰ نفر

برچسب‌ها

مقاومت فلسطین تجاوز صهیونیست ها به سوریه را محکوم کرد

تهران – ایرنا - گروه‌های مقاومت فلسطین تجاوز چهارشنبه شب دشمن صهیونیستی به شهر «تدمر» (پالمیرا) واقع در استان «حمص» سوریه را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین امروز (پنجشنبه) در این باره به نقل از سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد که تجاوزهای مستمر و بی‌وقفه دشمن صهیونیستی مستلزم مقابله یکچارچه همه طرف‌ها است.
«حازم قاسم» گفت که رژیم اشغالگر صهیونیستی با حملات و قتل و کشتارهای خود در منطقه، با منطق قلدری و زورگویی رفتار می‌کند.
وی اظهار کرد که راه بازداشتن این رژیم از ادامه تجاوزها و جنایاتش، رویارویی و ایستادن در برابر آن و جلوگیری از تحمیل قواعد درگیری جدید است.
از سوی دیگر، «داود شهاب»، مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم عنوان کرد که این حمله دلیل دیگری است بر اینکه سوریه همچنان در دایره اهداف دشمن صهیونیستی و مورد تهدیدی از سوی این رژیم است.
شهاب ضمن اعلام همبستگی با سوریه، تاکید کرد که این کشور قاطعانه در برابر عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی ایستاده و به سبب پایبندی به اصول ملی خود و حمایت از مقاومت فلسطین و حقوق ملت فلسطین، بهای سنگینی نیز پرداخته است.
«جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین» نیز اعلام کرد که حمله به تدمر، در چارچوب ادامه جنایات دشمن صهیونیستی علیه سوریه انجام گرفت و این حمله نقض صریح منشور ملل متحد و تمامیت سرزمین کشوری است که در آن عضو است.
جبهه دمکراتیک بیان کرد که سوریه قادر به مقابله با تجاوزات و جنایات دشمن صهیونیستی است و هرگز حملات ادامه‌دار صهیونیست ها این کشور را تضعیف نمی‌کند.
«جنبش مجاهدین فلسطین» نیز خواستار یکپارچه‌سازی کوشش ها و تحرکات همه جریان‌های مقاومت برای مقابله با تجاوزهای دشمن صهیونیستی شد.

در تجاوز موشکی چهارشنبه شب صهیونیست ها به حومه شرقی حمص یک نظامی سوری کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

منابع نظامی سوری اعلام کردند که حوالی ساعت ۲۳:۳۴ چهارشنبه شب، رژیم صهیونیستی از ناحیه التنف، شهر تدمر (پالمیرا) در استان حمص را با موشک هدف قرار داد.

حدود یک هفته پیش نیز خبرگزاری سانا از مقابله پدافند هوایی سوریه با حملات رژیم صهیونیستی بر فراز آسمان حمص خبر داده بود که بر اثر آن ۶ نظامی سوری زحمی شدند.

همچنین «اتاق عملیات متحدان سوریه» در پی تجاوز هوایی چهارشنبه شب رژیم صهیونیستی به شهر «تدمر» (پالمیرا) در استان «حمص» تاکید کرد که به این حمله صهیونیست ها پاسخ قاطع و سخت خواهد داد.

اتاق عملیات متحدان سوریه امروز (پنجشنبه) با انتشار بیانیه ای نوشت که در واکنش به حملات تدمر (پالمیرا)، به رژیم صهیونیستی پاسخ شدید و قاطعانه می دهد.

فرماندهی اتاق عملیات متحدان سوریه تاکید کرد که متحدان دمشق تصمیم گرفته اند که در واکنش به تجاوز تدمر در هدف قرار دادن مراکز خدمات رسان و گردهمایی جوانان توسط هواپیماهای رژیم صهیونیستی پاسخ قاطعانه و شدیدی به این رژیم بدهند.

این بیانیه افزود که در نتیجه این حمله، شماری از برادران رزمنده شهید و زخمی شدند و اگر با اهداف متخاصم مقابله نمی شد، تعداد شهدای تجاوز صهیونیست ها افزایش می یافت.

اتاق عملیات متحدان سوریه یادآور شده است که ماموریت و حضور مشروع ما در سوریه همواره کمک به دولت این کشور بوده است و زیر نظر دولت برای مقابله و نابودی تروریست ها و پروژه های تکفیری از جمله داعش انجام وظیفه و کار می کنیم.

بیانیه مذکور تاکید کرده است که پس از تجاوز شب گذشته رژیم صهیونیستی به مراکز خدمات رسانی در تدمر، متحدان سوریه تصمیم گرفته اند که پاسخ کوبنده و قاطع به این تجاوز بدهند.

این بیانیه آورده است که دشمن اسرائیلی – آمریکایی سال هاست به مراکز ما حمله می کند و این حملات کوششی برای کشاندن متحدان سوریه به جنگ های حاشیه ای است و این در حالی است که ورود به درگیری های جانبی اولویت حضور مشروع ما در سوریه نیست.

این بیانیه افزوده است که رژیم صهیونیستی به بهانه وجود سلاح های پیشرفته و دقیق که آنها را برای موجودیت نامشروع خود خطرناک می داند، مراکز مختلف سوریه را هدف قرار می دهد در حالی که این موارد بی اساس است.

اتاق عملیات مشترک متحدان سوریه تاکید کرده است که پس از تجاوز شب گذشته از آسمان اردن و منطقه التنف (تحت اشغال آمریکایی ها) به سوریه، فرماندهی این اتاق تصمیم گرفته که در پاسخ سخت و شدید انتقام خون شهیدان و زخمی های این تجاوز  را از صهیونیست ها بگیرد و بدون شک پاسخ به این حمله بسیار کوبنده و شدید خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha