بابلی‌ها برای تجلیل از قهرمان جهان دست به جیب شدند

ساری - ایرنا – بابلی‌ها برای تجلیل از علی‌اکبر یوسفی، قهرمان سنگین وزن کشتی فرنگی جهان دست به جیب شدند و با اهدای یک دستگاه خودرو و سکه بهار آزادی از او تجلیل کردند.

به گزارش ایرنا، جمعی از خیران همراه با مسئولان شهر بابل عصر امروز –پنجشنبه- با اهدای یک دستگاه خودروی پژو پارس به همراه سکه‌های اهدایی از علی‌اکبر یوسفی که برای نخستین بار طلای جهانی سنگین‌وزن کشتی فرنگی را به نام ایران ثبت کرد قدردانی کردند.

فرماندار بابل در مراسم تجلیل از قهرمان کشتی فرنگی جهان اظهار کرد: یکی از شرکت‌های بیمه‌ای در اقدامی ارزشمند به منظور حمایت از پهلوان بابلی یک دستگاه پژو پارس به این قهرمان ارزشمند کشورمان اهداء کرد که امروز این خودرو به علی‌اکبر یوسفی اهدا شد.

قربانعلی ولیزاده بورا افزود: همچنین امروز باید قدرشناس خیرین و بزرگان ورزش دوست بابلی باشیم که با اهدای سکه‌های طلا به این قهرمان که زمینه شوق ملی را فراهم کرده قدرشناسی کردند.

وی گفت: نقش پدر و مادر و مربیان پایه این قهرمان بابلی بسیار ارزشمند است و اگر تلاش‌های این افراد نبود امروز این موفقیت بزرگ حاصل نمی‌شد.

نماینده عالی دولت در بابل خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان نام‌آور انگیزه‌ای برای جوانان است که در این مسیر قهرمانی گام بردارند و ضمن شاد کردن دل مردم پرچم ایران را در عرصه‌های بین‌المللی به اهتزاز درآورند.

روز گذشته بابلی‌ها با برگزاری مراسم استقبال باشکوه از این قهرمان به گرمی استقبال کرده بودند. علی‌اکبر یوسفی فرنگی‌کار وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان در پیکارهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ توانست نخستین مدال طلای سنگین وزن تاریخ کشتی فرنگی کشور را از آن خود کند.

این کشتی‌گیر در این مسابقات پس از استراحت در دور نخست، در یک‌ هشتم نهایی ۶-۱ داوید اوواسپیان از ارمنستان را شکست داد و در یک‌ چهارم نهایی پیروزی ۲ – ۱ مقابل اسکار مارویک را ثبت کرد و راهی نیمه‌نهایی شد. در نیمه‌هایی نیز ۲ – ۱ یاسمانی آکوستا فرناندز از شیلی را شکست داد و نخستین فینالیست تاریخ سنگین‌وزن کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی شد.

او در دیدار فینال توانست زورابی گدخوری از روسیه را ۵ – ۱ شکست دهد و بر سکوی برتر سنگین‌وزن فرنگی جهان قرار بگیرد. یوسفی فروردین امسال نیز مدال طلای ۱۳۰ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی جوانان آسیا را کسب کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha