شهید اشرفی اصفهانی پایه گذار وحدت در استان کرمانشاه بود

کرمانشاه - ایرنا- امام جمعه پاوه با اشاره به ساده زیستی، رفتار متواضع و کریمانه شهید اشرفی اصفهانی چهارمین شهید محراب گفت: شهید اشرفی اصفهانی مردی اسلام شناس و وحدت خواه بود که وحدت را در استان کرمانشاه پایه گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا « ملا قادر قادری» روز پنجشنبه در کنگره چهارمین شهید محراب آیت الله «عطاالله اشرفی اصفهانی» که با حضور حجت‌الاسلام «حاج علی اکبری» رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در سرسرای بعثت کرمانشاه برگزار شد، به مبارزات شهید اشرفی اصفهانی در دفاع از اسلام در استان قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: این شهید بزرگ در سال ۵۸ در جنگ با عراق و گروهک ها که منطقه را فراگرفته بود نقش مهمی را ایفا کرد.

او در ادامه به روابطه صمیمی و محبت آمیز همراه با اخلاص و تواضع شهید اشرفی اصفهانی با علما اهل تسنن اشاره کرد و گفت او هر ماه در یکی از شهرستان حضور می یافتد و با ائمه جمعه و مردم آن دیار مسائل را مطرح و گفت وگو می کرد.

امام جمعه پاوه در ادامه با بیان چند خاطره از رفتار این شهید محراب، به تلاش و کوشش آیت الله اشرفی اصفهانی برای کاهش مسائل اجتماعی اشاره کرد.

ماموستا قادری در ادامه به فراز و نشیب های زیاد نظام در طول ۴۲ سال تاسیس اشاره کرد و گفت: مردم ما با زمان شناسی، با تمام سختی های معیشتی، جنگ، تحریم و تهدید؛ جانانه پای آبروی نظام ایستاده اند پشت آن را خالی نکرده اند.

امام جمعه پاوه با بیان اینکه امروز مردم در شرایط سختی زندگی می کنند، گفت: مردم ۴۲ سال مقاومت کرده اند اما الان زیبنده نظام نیست که جوانان ما تک، تک کشور را ترک کنند و چند سال بعد با آرم صلیب برگردند.

ماموستا قادری اظهار کرد: چهار ماه از انتخابات گذشته و ۲ ماه نیز دولت جدید سرکار آمده اما هنوز پیام ملموسی از تغییر از دولت به گوش نمی رسد در حالی که روز به روز بر آمار سرقت و طلاق در کشور افزوده می شود.

شهید آیت الله اشرفی اصفهانی امام جمعه اسبق کرمانشاه ظهر روز جمعه ۲۳ مهر سال ۱۳۶۱ و در سن ۸۰ سالگی در محراب نماز جمعه به شهادت رسید.  

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha