مسئولان شهرداری و شورای شهر میبد برای کارهای جهادی همت کنند

یزد- ایرنا- امام جمعه موقت میبد از شهردار و اعضای دوره ششم شورای شهر مرکز این شهرستان خواست ،علاوه بر فعالیت‌های عمرانی نسبت به ترویج کارهای فرهنگی و ارزشی به صورت جهادی همت کنند و عنایت ویژه ای هم به افراد مستضعف در مراجعه به شهرداری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی روز پنجشنبه در آیین معارفه شهردار جدید میبد با اشاره به لزوم جلوگیری از بروز فساد در دستگاه‌های اداری افزود: بروز یک مورد فساد در دستگاه های اداری زیاد است ،  مسئولان مبارزه با هرگونه فساد را مورد توجه قرار دهند.

وی در ادامه با قرائت پیام حجت الاسلام والمسلین علیرضا اعرافی امام جمعه میبد و مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با قدردانی از تلاش های علیرضا نقوی شهردار سابق، از مجید بهارستانی شهردار جدید خواست برای پیشبرد امور شهر بر اساس اجرای مفاد بیانیه گام دوم انقلاب و اسناد بالادستی و با کارهای جهادی تلاش کنند.

بهارستانی پیش از این شهردار طبس از توابع استان خراسان جنوبی بود .

همچنین فرماندار میبد از مدیریت و تلاش‌شهردار سابق در انجام فعالیت‌های عمرانی از جمله احداث ساختمان شهرداری ، رفع موانع ترافیکی و اجرای طرح‌های بازآفرینی با همکاری اعضای شورای شهر قدردانی کرد.

مسئولان شهرداری و شورای شهر میبد برای کارهای جهادی همت کنند

حسین فلاح در ادامه از مسئولان اداره‌های شهرستان خواست در جهت اجرای برنامه‌های شهردار جدید و اعضای شورای شهر دوره ششم برای داشتن شهری آباد ، زنده ، پویا ، فعال و شاداب همکاری کنند و مسئولان شهرداری نیز نسبت به انجام امور فوق برنامه در حوزه‌های ورزشی ، فرهنگی و اجتماعی اهتمام بیشتری داشته باشند.

نماینده مردم میبد و تفت هم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری به رغم این که دوره ماموریت‌ها کوتاه است ،می‌توان در همین مدت کوتاه کارهای بزرگی انجام داد.

سید جلیل میرمحمدی میبدی از مسئولان خواست، تنها خود را به انجام کارهای روزمره مشغول نکنند و در کنار کارهای روزمره نگاه تحول آفرین  و سرمایه گذاری در حوزه‌های فرهنگی ، اعتقادی و قرآنی ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز داشته‌ باشند.

در ادامه مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد با اشاره به وضعیت شهرداری های استان گفت: مجموعه این نهادها در صف مقدم خدمت رسانی قرار دارند،متاسفانه کمتر نامی از آنها برده می شود.

محمد یارمند افزود: شهرداری‌های استان از زمان شیوع کرونا اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون، در مبارزه با این ویروس با صرف منابع درآمدی خود تلاش زیادی کردند، انتظار می‌رفت ،توجه ویژه‌ای به شهرداری ها می شد و اعتبار خوبی هم برای جبران ضرر و زیان های وارده به کاهش منابع درآمدی آنها می شد.

وی در ادامه چابکی را یکی از نکات مثبت شهرداری ها خواند و اظهارکرد: در ۲۴ شهرداری استان در مجموع سه هزار و ۵۰۰ نفر نیرو فعالیت دارند و با همین تعداد فعالیت های انجام شده آنها با شهرداری های دیگر استان ها قابل مقایسه نیست .

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد با اشاره به افزایش درآمد ارزش افزوده و واریز شده به حساب شهرداری‌ها  و دهیاری ها و ارایه آماری در این مورد اظهارکرد:  سال ۹۸ مبلغ ۳۳۰ میلیارد تومان  ، سال گذشته ۶۱۹ میلیارد تومان و ۷۳۰ میلیارد تومان هم در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ به حساب شهردای‌ها و دهیاری‌ها واریز شد، پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این مبلغ به هزار  و ۲۰۰ میلیارد تومان برسد.

یارمند سرانه مبلغ واریز شده کشور در ۶ ماهه اول سال را ۱۹۴ هزار تومان ذکر کرد و یادآور شد: با همت و تلاش مسئولان استان این مبلغ به ۶۰۰ هزار تومان رسید، که نوید بخش آینده بسیار خوبی در یزد است.

وی  اظهار امیدواری کرد که اعضای شوراها و شهرداران با اهتمام بیشتری نسبت به نظارت بر هزینه کرد مثبت مالی موجب شوند مردم بهتر و بیشتر حلاوت و شیرینی خدمات آنها را احساس کنند.

وی از فعالیت‌های علیرضا نقوی در ۳۲ ماه خدمت در میبد به عنوان شهردار الگو در تعامل با دیگر شهرداران در مجموعه استان قدردانی کرد و خواستار همکاری مسئولان نهادها  برای موفقیت مجید بهارستانی به عنوان  شهردار جدید شد.

همچنین جواد فیاضی بارجینی رییس دوره ششم شورای شهر میبد از شهردار خواست، نگاه عمیق به مسایل فرهنگی ، قرآن و خانواده های قرآنی ، دفاع مقدس ، ، اقتصاد مقاومتی ، استکبارستیزی ،ولایت پذیری و اولویت قرار دادن انظباط مالی و اداری در جذب نیرو ، حقو ق و مزایاهای نیروها و مزایده‌ها و برنامه‌های عمرانی شهر ، در میان مردم و به کار گیری نیروهای جوان و متخصص و متعهد را مورد توجه قرار دهد.

میبد شامل سه بخش مرکزی ، بفروییه و ندوشن است و مرکز این شهرستان ۱۰۶ نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha