برخی رانندگان تاکسی کرمان واکسن کرونا نمی‌زنند/ اتمام‌حجت شهرداری

کرمان - ایرنا - مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان با بیان اینکه برخی رانندگان تاکسی این شهر در طرح واکسیناسیون کرونا مشارکت نمی کنند گفت: پروانه کار این افراد تمدید نخواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، هادی خدادادی افزود: مطابق ابلاغیه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک سازمان شهرداری‌ها و اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور، در صورتی که این افراد بدون عذر موجه پزشکی از تزریق واکسن کرونا امتناع کنند، محدودیت‌هایی برای آنها اعمال می‌شود و پروانه فعالیت آنها تمدید نخواهد شد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان با تأکید بر اینکه امکان واکسیناسیون کرونا برای ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی شهر کرمان فراهم شده است، گفت: با توجه به اینکه رانندگان سیستم حمل‌ونقل عمومی در خطر بیشتری هستند، امتناع از واکسیناسیون به صلاح آنان نیست.

وی همچنین به ابتلای تعدادی از رانندگان تاکسی از زمان شیوع  ویروس کرونا تاکنون خبر داد.

خدادادی افزود: از آنجاکه به‌طور میانگین هر راننده تاکسی در روز بین ۴۰ تا ۵۰ مسافر را جابه‌جا می‌کند و بیشتر مسافران هم در پرداخت کرایه از وجه نقد استفاده می‌کنند، این موضوع می‌تواند عامل مؤثری در افزایش شیوع کرونا بین رانندگان تاکسی باشد.

وی تأکید کرد: ضرورت دارد رانندگان سیستم حمل‌ونقل عمومی علاوه بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ملزم کردن مسافران به رعایت آن، خود را نیز واکسینه کنند.

به گزارش ایرنا در این خبر شهرداری کرمان به آمار دقیق تاکسی های این شهر اشاره ای نشده اما پیشتر برخی مسئولان شهری تعداد تاکسی های کرمان را افزون بر چهار هزار و ۵۰۰ مورد اعلام کرده بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha