امام جمعه کرمانشاه: شهدای محراب عملا به ما درس زندگی می دادند

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه شهدای محراب ستارگان فروزان آسمان دیانت و علم بودند، گفت: شهدای محراب خودشان همه مسائل دین را رعایت می کردند و عملا به ما درس زندگی می دادند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله « مصطفی علما» روز پنجشنبه در کنگره بزرگداشت چهارمین شهید محراب آیت الله "عطا الله اشرفی اصفهانی" که با حضور حجت الاسلام "حاج علی اکبری"  رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور، بازوند استاندار کرمانشاه، ائمه جمعه سراسر استان و مدیران در سرسرای بعثت کرمانشاه برگزار شد، با قدر دانی از رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در برگزار کنگره های شهدای محراب؛ بر ضرورت معرفی و شناسایی و شناخت ابعاد مختلف علمی و معرفتی و زندگی شهدای محراب تأکید کرد.

او با اشاره به زندگی با تقوا، زهدانه و عارفانه و معنوی  شهدای محراب به ویژه شهید اشرفی اصفهانی و شهید مدنی بیان داشت: شهدای محراب جامع العلم و هموراه مایه دلگرمی جوانان بودند.

آیت الله علما در ادامه با اشاره به ابراز ارادت حضرت امام (ره) به آیت الله شهید اشرفی اصفهانی گفت: شهید اشرفی اصفهانی و دیگر شهدای محراب همواره در مقابل زور و ظلم قبل انقلاب ایستادگی کردند و تمام جریان های انقلاب را در کرمانشاه و غرب مدیریت کردند و همواره مدافع نظام و انقلاب بودند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه پیروزی و اقتدار و ابرقدرتی ایران اسلامی در منطقه را مدیون خون پاک شهدا دانست و گفت: شخصیت بارزی مانند شهید اشرفی اصفهانی خودش شخصا لباس نظامی می پوشد به جبهه می رفت تا  استقامت و مقاومت و ایستادگی به مردم نشان دهد و در کنار آنها باشد و به آنها امید بدهد. 

آیت الله علما همچنین با ذکر چند خاطره از شهید اشرفی اصفهانی گفت: این شهید بزرگ به رغم مشکلات فراوان در کرمانشاه ماند و در راه اعتلا دین و اسلام در این خطه مجاهدت ها کرد و توانستند منشأ خدمات بزرگ علمی برای حوزه های علمیه کرمانشاه باشد. 

او در ادامه با اشاره به سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه گفت: سفر تاریخی مقام معظم رهبری به کرمانشاه منشأ برکات و خیرات زیادی بود و همواره باید در ذهن مردم کرمانشاه جاودان و شکوهمند باقی است.

شهید آیت الله اشرفی اصفهانی امام جمعه اسبق کرمانشاه ظهر روز جمعه ۲۳ مهر سال ۱۳۶۱ و در سن ۸۰ سالگی در محراب نماز جمعه به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha