۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۰
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84504463
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پروازهای هواپیمایی پاکستان به کابل لغو شد

کابل - ایرنا - «پی آی ای» شرکت هوایی غیر نظامی پاکستان پس از آن پروازهای خود به کابل را تعلیق کرد که طالبان نسبت به افزایش بی سابقه «بلیت» کابل- اسلام آباد به آن هشدار داد.

به گزارش ایرنا گروه طالبان به شرکت های هوایی پی آی ای پاکستان و «شرکت کام ایر» هشدار داد که اگر قیمت بلیت های خود بین کابل و اسلام آباد را مانند دوره پیش از تسلط طالبان بر کابل کاهش ندهد، به آنها اجازه پرواز نخواهد داد.

شرکت پی آی ای پاکستان در واکنش به این هشدار طالبان امروز پنجشنبه گفته است که پروازهای خود به کابل را به حالت تعلیق در آورده و گفته است که این تصمیم را نسبت به عدم همکاری طالبان اتحاذ کرده است.

چند روز پیش رسانه های افغانستان گزارش دادند که قیمت بلیت هواپیمای پی آی ای یا شرکت هوایی پاکستان از 150 دلار به 2 هزارو 500 دلار افزایش یافته و دولت پاکستان نیز مجوز پرواز شرکت کام ایر یا شرکت هوایی خصوصی افغانستان بین کابل و اسلام آباد را نیر لغو کرده است.

هرچند دولت پاکستان این ادعای رسانه ها را رد کرد اما مسئولان شرکت کام ایر تائیید کردند که دولت پاکستان به آنها اجاز نمی دهند وارد فرودگاه اسلام آباد شوند و مسئولان شرکت افزوده بودند که پاکستان قصد دارد پرواز بین کابل و اسلام آباد را در انحصار خود داشته باشد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha