ظرفیت خیرین برای آزادی زندان غیرعمد باید استفاده شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام خواستار استفاده از ظرفیت خیرین برای آزادی زندانیان با جرائم غیر عمد شد.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری در بازدید از زندان مرکزی ایلام اظهار داشت: با همکاری خیرین و سمن های اجتماعی می توان در راستای آزادسازی زندانیان که به دلیل جرایم غیرعمد نظیر چک برگشتی، مهریه و نفقه در زندان بسر می برند، کمک کرد.

وی عملکرد مدیرکل جدید امور زندانها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تحول خوبی در این مجموعه ایجاد شده است.

استاندار ایلام تاکید کرد: رویکرد زندان یک کار تربیتی و اجتماعی است و تلاش شده با مهارت آموزی برای شغل این افراد چاره اندیشی شود.

نوذری یادآور شد: افراد زندانی با مهارت آموزی در بخش های مختلف می توانند پس از آزادی برای تامین هزینه های زندگی خودشان موفق عمل کنند.

وی مهارت هایی همچون معرق کاری، برق صنعتی، جوشکاری، مکانیک، خطاطی، نقاشی، خیاطی، صنایع دستی، منجق دوزی، گلیم بافی را از حرفه های مورد آموزش برای زندانیان برشمرد که در زندان برای زندانیان آموزش داده شده است.
وی افزود: تلاش می شود سال جاری بخشی از مشکلات زندان نظیر جاده و زیرساخت احداث شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استاندار ایلام به همراه جمعی از مدیران استان در بازدید از زندان مرکزی ایلام پای درد دل آنها نشست.
گفتنی است زندان مرکزی ایلام بیش از پروژه ندامتگاه جدید ایلام ساخت آن از سال ۱۳۸۱ شروع شده و تاکنون با مشکلات عدیده ای از جمله عدم تأمین بودجه و اعتبار کافی، پراکندگی و گستردگی ساخت و ساز و ... رو به رو بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha