اتباع بیگانه در کرمانشاه واکسینه می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل اتباع بیگانه استانداری کرمانشاه اعلام کرد که اتباع بیگانه مستقر در این استان نیز جزو واجدین شرایط هستند و می‌توانند واکسن کرونا دریافت کنند.

«فرهاد همتی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن اشاره به آغاز روند واکسیناسیون اتباع بیگانه در استان کرمانشاه افزود: موضوع واکسیناسیون اتباع بیگانه را بر اساس توافق انجام شده به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ابلاغ کردیم.

وی افزود: اولویت واکسیناسیون اتباع بیگانه به ترتیب از استان هایی که این افراد حضور بیشتری دارند آغاز شده و استان کرمانشاه به تازگی روند واکسیناسیون رو آغاز کرده است.

مدیرکل اتباع بیگانه استانداری کرمانشاه توضیح داد: اتباع بیگانه مستقر در استان کرمانشاه می توانند با در دست داشتن مدارک هویتی به منظور دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنند.

بر اساس اعلام همتی دریافت واکسن کرونا تنها مربوط به اتباع بیگانه ای که حضوری مجاز در کشور دارند نیست و اتباع غیر مجاز نیز شامل این موضوع می شوند.

بر اساس اعلام مدیرکل اتباع بیگانه استانداری  بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر اتباع بیگانه مجوز دار در کرمانشاه حضور دارند و آمار اتباع بیگانه بدون مجوز در این استان نیز حدود هزار و ۵۰۰ نفر برآورد می شود.

همتی توضیح داد: اتباع بیگانه تنها شامل افراد پناهجو و افراد دارای گذرنامه می شود و دانشجویان خارجی مستقر در کرمانشاه به دلیل اینکه جز افراد دارای اقامت تحصیلی هستند در این آمار جا نمی گیرند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۴۱ مرکز تجمیعی و سه مرکز خودرویی در کرمانشاه فعال است که علاوه بر مراکز فوق، ۱۰ پایگاه ویژه مشاغل در استان به چرخه تزریق واکسن کووید ۱۹ اضافه شده است.

براساس رنگ بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های پاوه، جوانرود و سرپل ذهاب در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

براساس این گزارش، شهرستان‌ های کرمانشاه، گیلانغرب، هرسین، سنقروکلیایی، کنگاور، صحنه، اسلام آبادغرب و روانسر در وضعیت نارنجی و شهرستان های قصرشیرین، ثلاث باباجانی و دالاهو نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha