مدیر حوزه‌ها: ورزش بانوان نشاط اجتماعی را افزایش می‌دهد

قم - ایرنا - مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: اهمیت ورزش بانوان را مورد توجه قرار داد و افزود: در حوزه بانوان با حفظ ارزش های فرهنگی و دینی می‌توان ضریب نشاط و شادابی جامعه را افزایش داد.

آیت الله علی رضا اعرافی روز پنجشنبه در دیدار وزیر ورزش و جوانان در قم، با بیان اینکه طی سال‌های گذشته اقدامات ارزنده‌ای برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی انجام شده است، گفت: در سطح حوزه علمیه قم ۳ هزار ورزشکار سازمان یافته مشغول فعالیت هستند.

وی با تاکید بر اهمیت نگاه علمی در اجرای برنامه های ورزشی، گفت: حوزه تحقیق و پژوهش در مسائل فرهنگی و ورزشی نباید کم ارزش شمرده شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت ورزش قهرمانی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی می تواند در حوزه اخلاق و گفتمان انقلابی پیشتاز باشد.
به گفته مدیر حوزه های علمیه کشور، وزارت ورزش و جوانان باید ورزش کشور را از برخی اشکالات و ایردات ممکن را با برنامه ریزی درست و ادبیات صحیح اصلاح کند.
وی بیان کرد: تیم های اعزامی ایران طی چند ماه گذشته در رویدادهای جهانی افتخارات غرورآفرینی برای نظام آفریدند و حوزه علمیه قم این موفقیت ها را تبریک می گوید.
اعرافی با اشاره به ضرورت تقویت هویت ملی و دینی اظهار داشت: هویت سازی و شخصیت دادن به نسل جوان بعنوان یک مساله حیاتی باید توسط نهادهای مسوول مورد توجه باشد.
مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: خروج استعدادهای برتر از کشور یک ضعف بزرگ در ایران است که نگران کننده است و باید در صدد حل این معضل برنامه ریزی شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز داشت: علاوه بر شکل گیری گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه، نفوذ و گسترش معارف اهل بیت(ع) در کشورهای مختلف از مهمترین جلوه های انقلاب بوده است.
امام جمعه قم اظهار داشت: افزون بر ۱۰۰ هزار طلبه از ایران و بیش از ۱۰۰ کشور جهان در قم مشغول تحصیل هستند و از نظر نشر کتب دینی نیز این استان یکی از شهرهای برتر دنیا است.
به گفته وی، در سطح حوزه علمیه قم ۱۰ هزار استاد، ۱۵۰ مجله نشریه، ۲۰۰ رشته حوزوی، ۳۰۰ مدرسه و نهاد دینی و فرهنگی وجود دارد و یک ظرفیت بی بدیلی را به وجود آورده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: قم در تولید اندیشه دینی برای مردم ایران و جهان جایگاه ممتازی دارد و توجه ویژه ای برای اتصال به اندیشه دینی به این استان شود.
اعرافی ادامه داد: حوزه علمیه قم با اجرای برنامه های تحولی در تلاش است تا نسبت به نیازهای نظام و انقلاب پاسخگوتر باشد./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha