نوجوانان افتخارآفرین وزنه‌برداری به وطن بازگشتند

تهران- ایرنا- اعضای تیم نوجوانان دختر و پسر وزنه‌برداری پس از کسب عنوان سومی و پنجمی جهان در رقابت‌های جهانی عربستان امروز (پنجشنبه) و با استقبال مسوولان و حضور مردم به کشور بازگشتند.

به گزارش ایرنا، اعضای تیم نوجوانان دختر و پسر وزنه برداری کشورمان پس از حضور در رقابت‌های جهانی عربستان امروز از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور بازگشتند و مورد استقبال مسوولان فدراسیون وزنه برداری و خانواده‌های خود قرار گرفتند.
نخستین حضور بین المللی تیم ملی نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان که از ۱۲ تا ۲۰ مهرماه در شهر جده عربستان برگزار شد، با تاریخ‌سازی دختران ایران همراه بود.

غزاله حسینی وزنه‌برداری بود که با کسب مدال برنز در حرکت دو ضرب دسته ۵۹ کیلوگرم، نخستین مدال را برای کاروان زنان ایران کسب کرد. همچنین یکتا جمالی به سه مدال دست یافت.

جمالی که پیش از این سه برنز در مسابقات جوانان جهان را از آن خود کرده بود، در رده سنی نوجوانان هم تاریخ‌ساز شد و با کسب یک برنز و دو نقره نقش مهمی در افزایش امتیازات ایران در بخش تیمی ایفا کرد.

با توجه به نتایج ملی‌پوشان اعزامی کشورمان به جده، تیم ملی ایران با کسب مجموع ۴۰۴ امتیاز، روی سکوی سوم بانوان جهان ایستاد. آمریکا با ۶۰۰ و روسیه با ۵۰۷ امتیاز به ترتیب اول و دوم شدند.  
همچنین تیم وزنه برداری پسران نیز در مسابقات جهانی عربستان به جایگاه پنجمی بسنده کردند.  
امیررضا محمدی نیا در حرکت یکضرب موفق شد ۱۳۶، ۱۴۱ و ۱۴۴ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر ببرد. با این رکورد، وی برنز این حرکت را کسب کرد.

 ملی‌پوش سنگین وزن کشورمان در دوضرب ۱۶۶ کیلو را ثبت کرد. تلاش وی برای ۱۷۰ و ۱۷۳ به جایی نرسید تا در این حرکت روی سکو نرود.

 محمدی نیا در مجموع با ثبت ۳۱۰ کیلو، به برنز جهان رسید. نمایندگان روسیه اول و دوم شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha