موج پنجم کرونا جان ۴۰ کودک و نوجوان اصفهانی را گرفت

اصفهان - ایرنا - معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۴۰ مورد مرگ قطعی بر اثر کووید-۱۹ بین کودکان و نوجوانان استان از تیر امسال تاکنون و در موج پنجم کرونا ثبت شد.

به گزارش ایرنا، مصطفی رضایی روز پنجشنبه در یکصد و ششمین ستاد کرونای استان اصفهان اظهار داشت: از یکم تیر امسال تاکنون هفت هزار و ۶۰۵ کودک و نوجوان در استان به کرونا مبتلا شدند که پنج هزار و ۸۶ نفر بین ۱۲تا ۱۸ سال، یکهزار و ۴۹۹ نفر بین هفت تا ۱۲ سال و حدود یک هزار نفر زیر هفت سال بودند.
وی افزود: موارد مرگ براثر کرونا در گروه سنی زیر ۱۸ سال استان اصفهان در موج پنجم و از تیرامسال تاکنون ۴۰ مورد قطعی و ۱۰۲ مورد مشکوک گزارش شده است.
رضایی جمع افراد واکسینه شده علیه کووید ۱۹ را در استان  اصفهان ۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۹۳ نفر تا کنون عنوان کرد و افزود: تعداد افراد واکسینه شده تزریق نوبت اول ۲ میلیون و ۸۱۲ هزار و ۳۸۹ نفر، نوبت دوم یک میلیون و ۱۵۴ هزار و ۷۰۴ نفر و  دُز سوم  ۲ هزار و ۲۲۸ نفر بوده است.
وی درصد نوع واکسن مصرف شده از ابتدا تا ۲۰ مهر ماه جاری را ۷۷ درصد سینوفارم،۱۳درصد آسترازنکا، هشت درصد برکت و ۲ درصد اسپوتنیک عنوان کرد.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به تعداد تست های کرونا در استان اصفهان گفت: تست کرونای یک میلیون و  ۱۳۹ هزار و ۹۰۸ نفر مثبت شده است که ۱۷۰ هزار  و ۴۷۷ نفر از این جمعیت بستری و ۹۶۹ هزار و ۴۳۱  نفر تحت درمان سرپایی قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه ۴۱ درصد تست های کووید ۱۹ تست مثبت بوده است، ادامه داد: موج پنجم کرونا از استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور آغاز شد و به استان اصفهان سرایت کرد و اکنون این استان به طور میانگین به وضعیت زرد رسیده است.
رضایی همچنین  در بخش شاخص سلامت مادران گفت:در ابتدای شیوع کرونا و نیز سال گذشته شاهد درگیری کمتر مادران باردار به کرونا بودیم اما در سالجاری و موج پنجم این روند با افزایش بیماری بین زنان باردار مواجه شد به گونه ای که ۱۳ زن باردار به دلیل کرونا از دنیا رفتند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان اضافه کرد: تعداد مراکز منتخب سرپایی استان ۵۳ مرکز و تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون  ۴۴ مرکز است  و امید می‌رود که پس از واکسیناسیون همگانی وضعیت استان به حالت عادی بازگردد اما هنوز چند هفته تا پایان موج  پنجم کرونا باقی مانده است.

بر اساس اعلام  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم اینک یک هزار و ۶۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند که از این   ۳۰۴ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

  آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان  ۱۸ نفر و  از این تعداد ۱۲ نفر فوت شده مثبت کرونا بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha