۹۰۰ میلیارد ریال برای گازرسانی به واحدهای صنعتی کردستان هزینه شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: تاکنون ۸۱۸ واحد صنعتی در استان با ۹۰۰ میلیارد ریال هزینه، به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده است.

احمد فعله‌گری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گازرسانی به این تعداد واحد صنعتی در قالب مصوبه شورای اقتصاد صورت گرفته و برای این پروژه‌ها، ۵۸۶ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه با گازرسانی به این واحدهای صنعتی، گاز طبیعی جایگزین ۴۴ میلیون مترمکعب سوخت مایع شد، افزود: تاکنون ۵۱ درصد صنایع مصوبه شورای اقتصاد در استان، به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: براساس مصوبه شورای اقتصاد، تاکنون یک هزار و ۶۰۸ واحد صنعتی شناسایی شده است که به مرور و طبق اولویت، از گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

فعله‌گری تاکید کرد: شرکت گاز استان پروژه ها را به گونه ای طراحی می کند که بتواند علاوه بر پوشش جمعیت روستایی، صنایع تولیدی را تحت پوشش قرار داده و به توسعه فراگیر استان کمک کند.

وی به هزینه بر بودن عملیات گازرسانی در نقاط سخت گذر استان اشاره کرد و افزود: تمام پروژه‌هایی که در سال های ۱۳۹۸ و سال گذشته کلنگ زنی شده بود، همان سال به بهره‌برداری رسید که نشان از عزم دولت برای ارائه خدمت به مردم دارد.

در حال حاضر، ۳۱ شهر، یک هزار و ۴۲۵ روستای کردستان با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد در جمعیت شهری و  ۹۶.۵ درصد در جمعیت روستایی تحت پوشش شرکت گاز هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha