۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۹
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84504252
۰ نفر

برچسب‌ها

سفر سردار باقری در صدر اخبار رسانه‌های پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - رسانه های نوشتاری و الکترونیک پاکستان همزمان با سومین روز از سفر سردار «محمد باقری» و هیات بلندپایه نظامی ایران به اسلام‌آباد با ارائه بازتاب گسترده از دیدارها و رایزنی‌ها در این سفر، توافق دو کشور برای گسترش همکاری‌های دفاعی-نظامی را برجسته کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، تحولات مرتبط با ورود هیات بلندپایه نظامی جمهوری اسلامی ایران به ریاست سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به اسلام‌آباد از شامگاه سه‌شنبه گذشته در صدر خبرهای فوری و مهم شبکه‌های خبری کشور همسایه قرار گرفت.

همزمان با آغاز سفر رسمی سردار باقری به اسلام‌آباد، تلویزیون دولتی پاکستان (پی تی وی) در حساب کاربری رسمی خود در توییتر نوشت: پاکستان از سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران استقبال می‌کند.

خبرگزاری رسمی پاکستان (ای پی پی) امروز با بازنشر دیدار سردار باقری با نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان، گزارش داد: دو کشور برادر ایران و پاکستان همکاری‌های دوجانبه دفاعی و نظامی را گسترش می‌دهند.

تقریبا تمامی شبکه‌های خبری مطرح در پاکستان در دومین روز از سفر هیات بلندپایه نظامی کشورمان (چهارشنبه) دیدار و رایزنی‌های سردار باقری با فرمانده ارتش، رئیس ستاد مشترک ارتش و نخست وزیر این کشور را به صورت لحظه‌ای مخابره کردند.

در همین حال روزنامه‌های صبح امروز پاکستان اعم از انگلیسی و اردو زبان تیتر یک خبر خود را به گفت‌وگوی عمران‌خان با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، عزم دو همسایه برای مبارزه مشترک با تروریسم و کمک مشترک برای حل بحران‌ افغانستان اختصاص دادند.

روزنامه انگلیسی زبان «نشین» سرمقاله خود را به بازدید هیات نظامی ایران از پاکستان اختصاص داد و نوشت: سفر سردار باقری به عنوان ژنرال ارشد ایرانی  به پاکستان در مقطع زمانی فعلی از اهمیت بالایی برخوردار است و انتظار می رود همکاری‌های دوجانبه در زمینه مدیریت مرزها، مقابله با تروریسم، امنیت منطقه‌ای و وضعیت افغانستان بیش از گذشته گسترش یابد.

سفر سردار باقری در صدر اخبار رسانه‌های پاکستان

روزنامه اردو زبان «۹۲» در تیتر صفحه اول خود با اشاره به دیدار سردار باقری با عمران‌خان و ژنرال باجوا، نوشت: همکاری‌های ایران و پاکستان برای صلح منطقه‌ای اجتناب ناپذیر است.

«نوای وقت» پرتیراژترین نشریه اردو زبان پاکستان دستاوردهای سفر هیات بلندپایه نظامی ایران را مهم و به سود منطقه دانست و نوشت: رهبران نظامی دو کشور برای آغاز مرحله جدید در همکاری‌های دفاعی و مبارزه مشترک علیه تروریسم به توافق رسیدند.

روزنامه انگلیسی زبان «داون» در گزارش خود نوشت: سفر سردار باقری از ایران به پاکستان تحول تازه در روابط فی مابین و نشانه‌ای از گسترش قابل توجه مناسبات دفاعی میان تهران و اسلام‌آباد است.

در این گزارش آمده است: سرلشکر محمد باقری روز گذشته به همراه هیاتی بلندپایه از مقر فرماندهی ارتش در راولپندی بازدید کرد. در این ملاقات طیف وسیعی از مسائل از جمله وضعیت افغانستان، امنیت منطقه ای و مدیریت مرزها به ویژه حصار کشی در مرز پاکستان و ایران مورد بحث قرار گرفت. طرفین بر تقویت بیشتر همکاری های دفاعی و همکاری مشترک برای صلح منطقه ای و پاسخ یکپارچه به تروریسم توافق کردند. ژنرال باجوا خاطرنشان کرد: پاکستان و ایران دو کشور برادر هستند و همکاری نزدیک ما برای صلح و ثبات منطقه حیاتی است.

روزنامه اردو زبان «دنیا» چاپ شهر اسلام‌آباد گزارش داد: تروریسم دشمن مشترک ایران و پاکستان است و در سفر هیات بلندپایه نظامی جمهوری اسلامی، دو کشور توافق کردند که در کنار یکدیگر با چالش تروریسم مبارزه خواهند کرد.

روزنامه اردو زبان «جنگ» نیز با اشاره به دیدارهای سردار باقری با مقام‌های بلندپایه پاکستان، نوشت: عمران‌خان در دیدار با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران متعهد شد که روابط و همکاری‌های دوجانبه را بیش از پیش گسترش دهد.

سفر سردار باقری در صدر اخبار رسانه‌های پاکستان

امروز پنجشنبه و همزمان با سومین روز از سفر رسمی هیات بلندپایه نظامی کشورمان به پاکستان و دیدار سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری با فرمانده نیروی دریایی پاکستان، این رویداد نیز در بیشتر شبکه‌های خبری پاکستان بازتاب داشت.

گفتنی است، اعضای هیات بلندپایه نظامی جمهوری اسلامی ایران قرار است امروز با سفر به شهر بندری «کراچی» در جنوب پاکستان از تاسیسات نظامی و دریایی کشور همسایه بازدید کنند.

دومین سفر سردار محمد باقری به پاکستان به دلیل روند رو به رشد مناسبات دفاعی، امنیتی و نظامی میان دو کشور همسایه و برادر طی چند سال اخیر بسیار حائز اهمیت تلقی می‌شود.

این بازدید بیانگر اراده قوی و مشترک مقام‌های نظامی ایران و پاکستان برای هم افزایی بیشتر در مسیر تقویت همکاری‌های دوجانبه، کمک به ثبات منطقه‌ای از جمله دیدگاه مشترک برای صلح در افغانستان، رایزنی درباره مسائل جهان اسلام، عزم مشترک برای نبرد با تروریسم و مقابله با عوامل ناامنی در منطقه است.

ژنرال "قمر جاوید باجوا" فرمانده فعلی ارتش پاکستان به ترتیب در اواسط آبانماه ۹۶ و اواخر آبان ۹۸ دو سفر رسمی به جمهوری اسلامی ایران انجام داد و با مقام‌های سیاسی و نظامی کشورمان دیدار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha