ناوگان مترو تهران با اجرای واکسیناسیون کرونا جان گرفت

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اجرایی شدن فاز دوم طرح واکسیناسیون در ۲۲ ایستگاه این ناوگان اعلام کرد: با افزایش سطح واکسیناسیون شهری شاهد افزایش مسافران در این ناوگان هستیم.

به گزارش ایرنا، علی عبداله پور روز پنجشنبه  با حضور در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) بصورت ویدئو کنفرانسی در مراسم افتتاحیه مرحله دوم پویش «تهران دوباره جان می گیرد» گفت: مسافران  ناوگان مترو با اجرای مرحله اول این پویش افزایش چشمگیری داشته بطوری که تعداد مسافران این ناوگان به مرز یک میلیون نفر رسیده است.

وی با اشاره به آغاز مرحله دوم پویش جهادی واکسیناسیون در ۲۲ ایستگاه مترو تهران، اظهار داشت: سامانه حمل و نقل عمومی در آغاز شیوع بیماری کرونا یکی از پر ریسک‌ترین مناطق شناخته شد که در امر شیوع بیماری نقش داشت اما امروز صحبت از پویش «تهران دوباره جان می‌گیرد» و واکسیناسیون در اتوبوس‌های سلامت و ایستگاه‌های سلامت است.

عبداله پور با بیان اینکه امروز شبکه مترو می‌تواند نقش موثری در کنترل شیوع ویروس کرونا در تهران داشته باشد، گفت: استقبال بسیار خوبی از سمت شهروندان در فاز نخست این پویش (واکسیناسیون ۱۰۰ هزار دز) صورت گرفت.

وی تاکید کرد: مسافران شبکه مترو در یک تا ۲ هفته افزایش چشمگیری داشته بطوری که تعداد مسافران به مرز یک میلیون نفر رسیده و همچنین پیش از این تعداد مسافران مترو بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفر بود و از زمانی که پویش «تهران دوباره جان می‌گیرد» آغاز شده تعداد مسافران در ایستگاه‌ها افزایش داشته و همین روند هم ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه مسافران مترو می‌توانند علاوه بر استفاده از خدمات رسانی شبکه مترو از واکسیناسیون در ۲۲ ایستگاه سلامت بهره مند شوند، خاطرنشان کرد: ابتدا تعداد واکسیناسیون از ۲۰ نفر در ایستگاه‌ها آغاز شد اما به مرور این آمار به ۱۲۰ تا ۲۰۰ نفر افزایش یافته اما امروز آمار مسافران به بیش از این عدد رسیده است.

به گزارش ایرنا، در مراسمی مرحله دوم پویش جهادی واکسیناسیون ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران با انجام مراسمی با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری امروز (پنجشنبه) آغاز شد.

در این مرحله از پویش علاوه بر انجام واکسیناسیون در ۱۲ ایستگاه ثابت و ۱۰ ون سیار که از مرحله قبل آغاز شده بود، واکسیناسیون از طریق ۲۲۰ مسجد، ۲۲ اتوبوس سیار،  ۲۲ ایستگاه مترو  و سامانه ارتباطی ۱۳۷ نیز انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha