فعالیت ۶۰ هزار پلیس‌یار در ۱۲ هزار نقطه کشور

تهران- ایرنا- جانشین پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر ضرورت مشارکت اقشار مختلف جامعه در پایدارسازی امنیت، گفت: با تلاش‌های مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا، ۶۰ هزار پلیس‌یار در ۱۲ هزار نقطه از کشور تحت آموزش و نظارت ۷۵۵ موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی نقش‌آفرینی می‌کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "رضا بنی‌اسدی‌فر" در مراسم مانور خودرویی و موتوری موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی و پلیس‌یاران افزود: پلیس یاران، نقش موثری در کمک به تامین سلامت اجتماعی و امنیت محلات، اماکن عمومی، تجاری و مسکونی و پیشگیری از وقوع جرم دارند که این مهم ایجاب می کند شهروندان با مشارکت در پایدارسازی امنیت به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.

این مقام ارشد انتظامی با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامی‌داشت تقارن آن با حلول ماه ربیع الاول؛ ماه ولادت پیامبر رحمت (ص) و امام جعفرصادق (ع) افزود: تلاش برای تامین امنیت عبادت است و هیچ شغلی عزتمندتر از تامین آسایش و آرامش مردم نیست.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به راه‌اندازی ۷۵۵ موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی توسط مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا در سطح کشور افزود: در حال حاضر۶۰ هزار پلیس‌یار در ۱۲ هزار نقطه کشور به منظور تحقق امنیت محله محور و مردم پایه نقش آفرینی می کنند که در صدد هستیم در گام‌های بعدی تعداد پلیس یاران را به ۱۰۰ هزار نفر افزایش دهیم.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا راه اندازی موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی و جذب و به کارگیری پلیس یاران مومن و متعهد را علاوه بر کمک به اشتغال‌زایی جوانان، بیانگر ایفای نقش نیروی انتظامی در "تولید" و "حفظ امنیت" ارزیابی و اظهار امیدواری کرد: با همکاری بیش از پیش مردم با پلیس و در سایه الطاف خداوند متعال شاهد توسعه و آبادانی کشور در عرصه های مختلف باشیم.

به گزارش ایرنا، مانور خودرویی و موتوری موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی و پلیس یاران به مناسبت هفته ناجا و با هدف اطلاع رسانی سهم و نقش پلیس یاران در پیشگیری از وقوع جرم در سطح شهر تهران برگزار شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha