دعوت مجمع شاعران اهل‌بیت(ع) برای ارسال مقالات مربوط به نوحه‌های دهه۹۰

تهران- ایرنا- دفتر مطالعات نوحه و سرود مجمع شاعران اهل بیت (ع) با انتشار فراخوان از اندیشمندان و صاحب‌نظران دعوت کرد مقالات و یادداشت‌های خود را با موضوع «تحلیل و بررسی محتوایی، ادبی و موسیقایی نوحه‌های فراگیر دهه ۹۰ » به این دفتر ارسال کنند.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا، دفتر مطالعات نوحه و سرود مجمع شاعران اهل بیت(ع) با انتشار فراخوان، از اندیشمندان، صاحب‌نظران و اهالی قلم در حوزه نوحه و نوحه سرایی دعوت کرد یادداشت‌ها و مقالات خود را با موضوعات سیمای امام حسین (ع) در نوحه‌های دهه ۹۰، نوحه و رسانه‌های نوین، جریان‌شناسی ادبی و موسیقایی نوحه پس از انقلاب اسلامی، نسبت نوحه و سبک‌های موسیقی روز، نوحه و سیاست با مشخصات کامل صاحب اثر ارسال کنند.

در این فراخوان آمده است: با پایان یافتن دهه ۹۰ خورشیدی و در آستانه قرن جدید در نظر داریم در روزهای پیش رو طی سلسله جلساتی با حضور کارشناسان و فعالان عرصه نوحه به تحلیل و بررسی محتوایی، ادبی و موسیقایی نوحه‌های فراگیر دهه ۹۰ بپردازیم. از سوی دیگر در شرایطی قرار داریم که لزوم ورود اهل قلم و صاحب نظران عرصه نوحه به مباحث مربوط به این بخش، بیش از پیش احساس می شود تا تحلیل های سازنده و نقدهای آموزنده، همچون چراغی فراروی نوحه و نوحه سرایی روزگار ما قرار گیرد.

دفتر مطالعات نوحه و سرود مجمع شاعران اهل بیت(ع) اعلام کرد: آثار واصله در هیئت علمی نوحه مجمع شاعران اهل بیت(ع) متشکل از مهدی امین فروغی، سیدمهدی حسینی، اکبر شیخی، مهدی زنگنه، محمد صمیمی، محسن حنیفی و هادی جان‌فدا بررسی و ضمن بهره‌مندی از نظرات در هیئت علمی، در رسانه‌ها منتشر خواهد شد.

همچنین از صاحبان مقالات و یادداشت‌ها برای ارائه مطالب در جلسات آتی دعوت و از آثار برتر تجلیل و تقدیر به عمل خواهد آمد.                   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha