۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 84504152
۰ نفر

برچسب‌ها

ابرناکی، پدیده غالب پایان هفته خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی حاکی از آن است که با گذر امواج ضعیف و ناپایدار ابر از استان، آسمان این خطه برای ساعاتی در بعد از ظهر امروز و نیز روز جمعه شاهد افزایش ابرناکی خواهد بود.

سارا حکمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود در ساعات آینده نواحی شمالی استان نیمه ابری و قسمت هایی از جنوب استان دارای آسمانی صاف تا قسمتی ابری باشند.

وی ادامه داد: بر این اساس در روز جمعه افزایش سرعت و شدت باد را در بیشتر نواحی استان شاهد خواهیم بود که در نواحی بادخیز استان و بخش‌هایی از نیمه جنوبی، وزش باد شدید، همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: از لحاظ شرایط دمایی روند افزایش دمای هوا ادامه پیدا می‌کند اگرچه فردا، به صورت موقت دمای هوا چند درجه‌ای کاهش خواهد یافت.  

وی با بیان اینکه دمای هوای مشهد دیروز بین ۶ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود، گفت: بیشینه دمای هوای مشهد امروز ظهر به ۲۸ درجه سانتی‌گراد رسید که کمینه آن امشب به هشت درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

حکمی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته زاوه با کمینه دمای هوای یک درجه بالای صفر و داورزن با بیشینه دمای هوای ۲۷ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرستان های خراسان رضوی بوده اند

او اظهار کرد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان‌سبزوار با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha