۲ هزار کارآگاه مرد و زن در پلیس آگاهی استخدام می‌شوند

شهرری ـ ایرنا ـ رییس پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: امسال ۲ هزار کارآگاه مرد و زن از طریق آزمون عمومی و مصاحبه‌های تخصصی در پلیس آگاهی کشور استخدام می‌شوند.

سردار محمد قنبری روز پنجشنبه در حاشیه مراسم تجدید میثاق کارکنان ناجا با آرمان های امام خمینی (ره) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: سوابق افسران پلیس به عنوان کار برگ تجربیات پس از قبولی در آزمون عمومی کارآگاهی توسط یک تیم تخصصی بررسی می شود تا در صورت داشتن صلاحیت لازم جذب پلیس آگاهی شوند.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار افسران زن می توانند در آزمون کارآگاهی شرکت کنند، افزود: مراحل اداری این کار طی شده و عملیات اجرایی آن نیز طی ماه های آینده انجام خواهد شد تا بانوان نیز مانند مردان دوره های تخصصی کارآگاهی را بگذرانند.

قنبری اضافه کرد: هم اکنون پلیس آگاهی به معنای واقعی کلمه در حدود سه کارآگاه متخصص زن در کشور دارد که این عدد در مقابل تعداد پرونده هایی که مقتول مونث است و سایر پرونده هایی که حضور کارآگاه زن ضروری باشد بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه هم اکنون افسران زن به عنوان دستیاران کارآگاهان مرد در پلیس آگاهی فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: وجود کارآگاهای زن در بررسی بسیاری از پروندهای جنایی خانوادگی ضروری است.

قنبری یادآور شد: پلیس آگاهی به دنبال ارائه آموزش های تخصصی جرم شناسی و راه های علمی کشف جرم در قالب آموزش های کارآگاهی به افسران زن و ارتقای آنان است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون دکتری تخصصی جرم یابی در دانشگاه علوم انتظامی راه اندازی شده است، تاکید کرد: پلیس آگاهی با ایجاد بسترهای عملی جرم یابی و پرورش نیروهای جدید به دنبال بررسی سریع تر و با کیفیت بالای پرونده ها است.

قنبری اظهار امیداواری کرد؛  با جذب نیروهای جدید در پلیس تخصصی خدمات بهتری را به مردم ارائه کند.

به گزارش ایرنا، فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی صبح امروز (پنجشنبه) به مناسبت هفته ناجا با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha