فرماندار سرپل‌ذهاب: علمای دینی رسالت روشنگری جامعه را بر عهده دارند

قصرشیرین - ایرنا - فرماندار سرپل ذهاب با بیان اینکه علمای دینی به تبعیت از پیامبر اکرم (ص) رسالت روشنگری و هدایت جامعه را عهده دارند، گفت: از این ظرفیت برای آگاهی سازی جامعه در بخش‌های مختلف باید استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نورالدین فرزادی پور روز پنجشنبه در نشست روشنگری علمای دینی اهل سنت این شهرستان با هدف ریشه کنی و قطع زنجیره ویروس کرونا با توجه به در پیش بودن هفته وحدت و میلاد رسول اکرم (ص)، افزود: باید با شناخت تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی و نارسایی‌ها و راه‌های مقابله با کرونا موانع تهدید رفع و تبدیل به فرصت برای بهبود وضعیت مردم شوند.

وی با بیان اینکه ویروس منحوس کرونا دامن گیر مردم جهان شده است، اظهار کرد: علمای دینی با توجه به تریبون هایی که در اختیار دارند مردم را نسبت به ترویج دستورالعمل های بهداشتی دعوت کرده و نسبت به آگاهی بخشی جامعه برای مقابله با این ویروس اقدام کنند.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: با توجه به تصمیمات جدی که ستاد کرونا گرفته اگر وضعیت به همین روال باشد به سمت قرنطینه ۱۰۰ درصدی می رویم از این رو از مردم می‌خواهیم که توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و نسبت به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی اهتمام لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به آمارهایی که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده تعداد مرگ و میر در افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند به حداقل رسیده و ما باید مردم را به این مسیر توصیه کنیم از این رو باید تمامی مراکز برگزاری نماز جمعه ایستگاه واکسناسیون سیار را برپا کنیم.

در ادامه تعدای از امامان جمعه و جماعات اهل سنت ضمن بیان نقطه نظرات خود به استناد به منابع دینی برحذر داشتن مردم از بیماری ها را یک رسالت دانستند.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha