۱۴۶نفر نیمه اول امسال بر اثر حوادث رانندگی درجاده‌های زنجان جان باختند

زنجان - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی زنجان در ۶ ماه نخست امسال تعداد ۱۴۶ نفر در سطح مسیرهای ارتباطی این استان قربانی حوادث رانندگی شدند.

سرهنگ مهدی میناخانی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشته های حوادث رانندگی جاده ای استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش نشان می دهد و بیشترین کشته ها نیز به تعداد ۴۰ نفر مربوط به آزاد راه زنجان - قزوین است.

وی اظهار داشت: بیشترین تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری اغلب محورهای استان اتفاق می افتد که این نیز ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان و اصرار بر ادامه رانندگی به منظور رسیدن به شهر مورد نظر است.

میناخانی، تصریح کرد: بیشترین تصادفات رانندگی منجر به فوت در جاده های این استان به دلیل عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی از جانب رانندگان وسایط نقلیه رخ می دهد که توصیه می شود هنگام احساس خستگی و خواب آلودگی، در محلی امن و مطمئن توقف کرده و پس از استراحتی هرچند کوتاه، ادامه مسیر دهند تا حادثه تلخ و ندامت بار برای خود، سرنشینان و دیگر مسافران عبوری اتفاق نیفتد.

وی با بیان اینکه در مجموع پنج ماهه امسال (فروردین تا پایان مرداد ماه) تعداد جانباختگان ناشی از تصادفات رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی استان زنجان به ۱۱۳ نفر رسید، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال که ۱۱۱ نفر کشته شده بودند ۲ درصد افزایش نشان می دهد.

میناخانی تعداد کشته های تصادف رانندگی این استان در شهریور ماه را ۳۵ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: بیشترین علت حوادث رانندگی جاده ای این استان به خاطر عدم توجه رانندگان به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه به چپ می باشد.  

به گزارش ایرنا،  برابر آمار پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان، تعداد کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی استان در سال ۹۹ به رقم ۲۰۸ نفر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ به میزان ۱۹ درصد /۵۰ نفر/ کاهش داشت.   

استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha