برنامه‌های رسانه ملی برای پایان هفته مخاطبان

تهران- ایرنا- رسانه ملی در روزهای پایانی هفته با پخش برنامه‌های متنوع و مستند، ویژه برنامه‌های مذهبی روی آنتن شبکه‌ها میهمان خانه مخاطبان خود خواهد بود.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا، رسانه ملی در روزهای پایانی این هفته برنامه‌های متنوعی تدارک دیده است. مخاطبان روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته از شبکه‌های سیما می‌توانند برنامه‌های مورد علاقه خود را تماشا کنند. برنامه‌های سریالیست و  قرار ما از شبکه یک، بعد از اولین گناه و پرنیان صدا از شبکه پنج، مجموعه قصه رسیدن از شبکه مستند روی آنتن می‌رود.

برنامه‌های رسانه ملی برای پایان هفته مخاطبان

شبکه یک؛ پرونده سریال‎های پلیسی در «سریالیست»

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، در قسمت امشب سریالیست که یک ساعت زودتر روی آنتن می‌رود، پدرام کریمی میزبان بازیگران سریال در کنار پروانه‌ها  است و شاهد احمدلو نیز پرونده سریال‌های پلیسی را در برنامه باز می‌کند.

محمود جعفری و وحید رحیمیان بازیگران سریال در کنار پروانه ها میهمانان اولین بخش از سریالیست هستند. سریالی که به تازگی به پایان پخش از شبکه دو رسیده و داریوش یاری کارگردان آن نیز میهمان تلفنی برنامه خواهد شد.

در بخش نوستالژی لیلا برخورداری به برنامه می‌آید و از خاطرات سریال‌ «خواب و بیدار» ساخته به یاد ماندنی مهدی فخیم زاده می‌گوید که با ایفای نقش خاص کبری در این اثر توانست خود را به عنوان بازیگری حرفه ای معرفی کند.

اجرای بخش پرونده هفته را شاهد احمدلو بازیگر و کارگردان برعهده دارد و در گفتگو با کریمی به سریال‌های پلیسی می‌پردازد.

سریالیست به تهیه‌کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و با اجرای پدرام کریمی کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک که پنجشنبه‌ها از شبکه یک پخش می شود و این هفته استثنائا ساعت ۲۲:۱۰ روی آنتن می‌رود.

برنامه‌های رسانه ملی برای پایان هفته مخاطبان

شبکه یک؛ ویژه برنامه «قرار ما» بمناسبت شهادت امام حسن عسگری(ع)
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، مجید صفری تهیه کننده برنامه قرار ما از بینندگان شبکه یک دعوت کرد امشب حدود ساعت ۲۰ بیننده این ویژه برنامه را که به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) در گروه معارف شبکه یک تهیه شده، تماشا کنند.

صفری تهیه‌کننده برنامه قرارما گفت:  این برنامه که با اجرای استاد حسن سلطانی از پنجشنبه شب ساعت ۲۰ از مسجد مقدس جمکران پخش می‌شود، مهمان‌های متعددی حضوردارند.

وی افزود: حجت الاسلام رفیعی یکی از مهمان های این برنامه است که درباره سیره و زندگی حضرت امام حسن عسگری (ع) صحبت و وظایف مسلمانان در قبال ایشان را بیان می کنند.

صفری افزود: سید جواد شرافت، حاج رضا بذری و محمد رضا طهماسبی از دیگر مهمان های برنامه قرار ما هستند که با خواندن اشعار و مرثیه ارادت خود را به امام یازدهم شیعیان ابراز می کنند.

برنامه‌های رسانه ملی برای پایان هفته مخاطبان

شبکه یک؛ پخش ویژه «قرار ما» بمناسبت آغاز امامت صاحب الزمان(عج)

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، مجید صفری تهیه‌کننده برنامه قرار ما گفت: ویژه برنامه قرار ما که به مناسبت آغاز امامت مهدی صاحب الزمان (عج) عصر جمعه حدود ساعت  ۱۶ و ۲۰ دقیقه از مسجد مقدس جمکران و شبکه یک سیما پخش می‌شود.

وی افزود: در این ویژه برنامه حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی درباره شناخت امام زمان(ع) و عصر ظهور صحبت می‌کند و سیدجواد شرافت، هادی جان‌فدا و حسین کشت‌کار از دیگر مهمان‌های دومین قسمت از برنامه  قرارما هستند.

ویژه برنامه قرارما کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست که با مشارکت مرکز هنر و رسانه مسجد مقدس جمکران تهیه و پخش می شود.

برنامه‌های رسانه ملی برای پایان هفته مخاطبان

شبکه پنج؛ «بعد از اولین گناه» از مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد»

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، اپیزود بعد از اولین گناه از مجموعه شاید برای شما هم اتفاق بیفتد به تهیه کنندگی اکبر تحویلیان و کارگردانی حسین فلاح پنج شنبه ۲۲ مهرماه ساعت ۲۱ از قاب شبکه پنج تماشایی می شود.

این اپیزود تولید سال ۹۱ است و هنرمندانی همچون محمد متین اوجانی،حمید قلی خانی، محمد حمزه ای، خسرو خان محمدی در این تله فیلم نقش آفرینی کرده اند.

داستان این اپیزود درباره جوانی به نام احمد است که دچار عذاب وجدان شده است، احمد در ساختمانی به عنوان برق کار مشغول به کار است‌، او برای تسویه حساب به سراغ صاحبکارش می‌رود اما او اهمیتی نمی‌دهد و او مجبور می‌شود کابل‌های ساختمان را در قبال طلبش بدزدد تا اینکه... .

برنامه‌های رسانه ملی برای پایان هفته مخاطبان

شبکه پنج سیما؛ علیرضا جاویدنیا میهمان «پرنیان صدا»

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، دومین قسمت  از مجموعه تلویزیونی پرنیان صدا جمعه ۲۳ مهرماه ساعت ۲۰ با حضور استاد علی‌رضا جاویدنیا هنرمند پیشکسوت رادیو و تلویزیون تماشایی می شود. این هنرمند پیشکسوت رادیو و تلویزیون در این برنامه از نیم قرن فعالیت هنری اش در عرصه گویندگی رادیو و تلویزیون خواهد گفت.

در برنامه پیش رو پرنیان صدا بخش های متنوعی تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد. پخش قطعه‌ای ریتمیک با هنرمندی منوچهر نوذری و مقبلی، انتخاب بخشی از مجموعه طنز کوتاه سال‌های گذشته برنامه شما و رادیو و جمعه ایرانی و همچنین معرفی برنامه معروف جانی دالر  و هنرمندانی که در این مجموعه هنرنمایی کرده‌اند، نمایش داده می شود.

همچنین در دومین قسمت مجموعه پرنیان صدا دکلمه‌ای به مناسبت شروع فصل پاییز و ماه مدرسه با هنرمندی پریچهر بهروان و قطعه‌ای از ترانه معروف ماشین مشتی ممدلی با اجرای جواد بدیع‌زاده پخش خواهد شد.

برنامه پرنیان صدا به تهیه کنندگی سعید توکل کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیماست که جمعه هر هفته ساعت ۲۰ به مدت ۴۵ دقیقه مهمان خانه مخاطبان می شود.

برنامه‌های رسانه ملی برای پایان هفته مخاطبان

شبکه مستند؛ «قصه رسیدن»، داستان کارآفرینان

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، مجموعه ۱۳ قسمتی قصه رسیدن به کارگردانی مشترک امیرحسین خلیل‌زاده و محمدرضا محب آل عبا پنج‌شنبه‌ها روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

قصه رسیدن تولید جدید شبکه مستند سیما است که از امشب پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود. این مجموعه ۱۳ قسمتی به کارگردانی مشترک امیرحسین خلیل‌زاده و محمدرضا محب آل عبا تولید شده و قصه زنان و مردانی را روایت می‌کند که با سرمایه اندک موفق به تولید صنعتی شده‌ و از نقطه صفر به پیشرفت قابل توجه رسیده‌اند.

خلیل‌زاده با اشاره به سوژه قصه رسیدن گفت: در این مجموعه، افرادی را می‌بینیم که با دست خالی و بدون داشتن سرمایه، کارگاه تولیدی راه‌اندازی کرده و علیرغم چالش‌ها و موانع پیشرو به فعالیت خود ادامه داده‌اند. آنان در مواجهه با مشکلات ناامید نشده و با خلاقیت خود، امکان‌های گوناگونی را ایجاد کرده‌اند.

وی درباره پیش‌تولید اثر خود گفت: در مرحله پیش تولید، پژوهش‌های گسترده‌ای برای یافتن و گزینش سوژه‌ها انجام شد. تلاش کردیم افرادی را انتخاب کنیم که دغدغه تولید داشته باشند و با هر آنچه که در اختیار دارند فعالیت تولیدی خود را آغاز و خلاقانه عمل کرده باشند. با توجه به استقبال مخاطبان شبکه مستند از «قصه رسیدن» که پیشتر نیز از این شبکه پخش شده بود، سری دوم آن در ۱۳ قسمت تولید و آماده پخش از این شبکه شده است.

خلیل‌زاده با اشاره به هدف خود از تولید این مستند اظهار داشت: هدف از تولید و نمایش این مجموعه مستند این است که مخاطبان افرادی را ببینند که حتی در شرایط نابسامان دغدغه تولید داشته داشته و با دستی خالی مفید و مؤثر عمل کرده‌اند. با توجه به قالب تلویزیونی مجموعه و مخاطب گسترده این رسانه، تلاش کردیم تا روایت‌مان با قصه‌گویی همراه باشد و فراز و فرودهای زندگی و کار آنان در فضایی شاد و سرحال بیان شود. این موضوع کمک می‌کند تا مخاطب به سادگی با مجموعه و سوژه‌های آن ارتباط برقرار کند.

وی درباره سوژه اولین قسمت مجموعه «قصه رسیدن» گفت: این قسمت برشی از زندگی و فعالیت الیار رهبر، معماری است که با الهام از شکل‌های معماری معاصر ایران وسایل تزیینی و کاربردی تولید کرده است. این قسمت از برنامه امروز پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روی آنتن رفته و بازپخش آن جمعه ساعت ۳ بامداد و ۱۳ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha