اجرای طرح مسکن ملی در زنجان ۴۰ هزار اشتغال ایجاد کرده است

زنجان - ایرنا - معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: اجرای طرح اقدام ملی مسکن در این استان برای ۴۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده که این میزان به ازای هر واحد مسکن ملی 2/5 نفر اشتغال است.

سعید شاهین فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گردش مالی این طرح را در استان بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان ذکرکرد و افزود: آورده مردمی در این طرح تاکنون حدود یک هزار میلیارد تومان بوده که این میزان یک سوم کل واریزی های انجام شده به این طرح در کشور (حدود ۳ هزارو ۳۰۰ میلیارد تومان) است و زنجان به این لحاظ رتبه برتر را دارد.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد میزان آورده متقاضیان منجر به اجرای سازه واحدها شده است و بر اساس تعهد پیمانکاران ۳۰۰ واحد مسکونی این طرح تا پایان امسال به متقاضیانی که واریزی کامل طبق برنامه داشته باشند، تحویل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این استان ۲۹ هزارو ۴۳۲ نفر در این طرح ثبت نام کرده بودندکه بیش از ۱۴ هزار نفر مراحل نهایی را طی کرده و تایید شده اند، اظهار داشت: استان زنجان همچنین به لحاظ  تخصیص و شروع پروژه و شمار افراد تایید شده رتبه اول کشوری را دارد.

شاهین فر یادآورشد: هم اکنون برای اجرای همه واحدها، زمین مورد نیاز تامین و حدود ۱۳ هزار واحد به پیمانکاران سپرده شده که این واحدها هم اکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، کارگاه حدود ۱۳ هزار واحد تجهیز و فونداسیون بیش از چهار هزار واحد انجام و سقف بیش از یک هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی نیز زده شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۶۰۹  واحد، شامل ۱۲۶ واحد در شهرک غرب و ۱۶۸ واحد در شهرک نصر برای کارکنان نیروی انتظامی، قرارداد منعقد شده است، خاطرنشان کرد: هفته گذشته همزمان با هفته نیروی انتظامی کلنگ احداث ۱۲۶ واحد مسکونی نیروهای مسلح در شهرک غرب زنجان به زمین زده شد.

شاهین فر افزود: ۲۴۰ واحد در کوی نارون و ۷۵ واحد هم در شهرک نصر برای کارکنان سپاه پاسداران احداث میشود و یک هزار و ۵۰۰ واحد نیز برای دهک‌های یک تا سه، خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی استان ( بهزیستی، کمیته امداد و حساب ۱۰۰ امام) پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha