روستاهای بهره مند از گاز طبیعی در آذربایجان‌غربی به بیش از ۱۵۰۰ رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با بیان اینکه گازرسانی به روستاهای مرزی تسریع یافته است، گفت: هم اکنون روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در استان به یک هزار و ۵۳۹ فقره رسیده است.

علیرضا شیخی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص دلیل کندی اجرای عملیات گازرسانی به روستاهایی که در سه سال گذشته  پیمان سپاری شده، اظهار داشت: دوری از شبکه و خط گاز طبیعی از مهمترین دلایل کند شدن اجرا در گازرسانی این مناطق بوده است.

وی با اشاره به اینکه این دوری از خطوط و شبکه گاز باعث افزایش هزینه های گازرسانی می شد، اضافه کرد: برای گازرسانی به هر خانه، مبلغی از سوی دولت مشخص شده بود که گازرسانی به این مناطق هزینه بسیار بالاتر از آن را به شرکت تحمیل می کرد.

وی با بیان اینکه در این مدت تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا اینکه فرایند گازرسانی به روستاهای مرزی تسریع یابد، اظهار کرد: آهنگ گازرسانی به روستاهای نوار مرزی استان به صورت چشم گیری شتاب گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: پروژه های گازرسانی در ارومیه، قوشچی، سیلوانا، سرو و نوشین شهر با جدیت تمام در حال اجراست و هیچ پروژه ای به هیچ دلیلی متوقف نشده است.

شیخی با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۸ درصد جمعیت آذربایجان غربی از گاز طبیعی برخوردار است، اظهار داشت: گازرسانی به ۱۰۷ روستای این استان در دستور کار و مراحل پایانی قرار دارد.

آذربایجان غربی تا یک دهه گذشته یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی هم اکنون به استانی نسبتاً برخوردار تبدیل شده است.

این استان به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که امروز به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha