عرضه دارو، محصولات درمانی و بهداشتی بدون مجوز در فضای مجازی جرم است

قم- ایرنا- معاون دادستان قم گفت: عرضه دارو، محصولات درمانی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی بدون مجوز قانونی در فضای مجازی جرم است.

به گزارش روز پنج‌شنبه روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفضل تحریری معاون دادستان قم با اشاره به پایش فضای مجازی مرتبط با استان، افزود: در این پایش ۶۸ صفحه‌ای که در سایت دیوار، شیپور، باسلام و اینستاگرام و سایر صفحات فضای مجازی اقدام به انتشار آگهی فروش محصولات بهداشتی، پزشکی و درمانی می‌کردند، شناسایی و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل شد.

وی فروش و عرضه بدون مجوز دارو، محصولات بهداشتی و تجهیزات پزشکی در فضای مجازی را که جنبه درمانی داشته باشد، مداخله در امور پزشکی عنوان و بیان کرد: در این ۶۸ پرونده که طی ۱۰ روز پایش در فضای مجازی استان رصد شد، محصولاتی مانند داروی سقط جنین، تجهیزات پزشکی فاقد مجوز، پمادهای دست‌ساز بدون تاییدیه مانند کرم معجزه شب، داروهای لاغری و چاقی، مکمل‌های تغذیه‌ای و محصولات غیرمجاز آرایشی و بهداشتی به فروش می‌رسید.

وی با اشاره به ماده سه قانون مربوط با مقررات امور پزشکی، دارو، مواد خوراکی و آشامیدنی و قانون ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت در رسانه‌های ارتباط‌جمعی داخلی و بین‌المللی و فضاهای مجازی، تاکید کرد: هر گونه عرضه دارو، محصولات درمانی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی بدون مجوز قانونی در فضای مجازی جرم است و پیگرد قضایی دارد.

تحریری با تاکید بر این‌که عرضه و فروش کلیه محصولات سلامت‌محور در فضای مجازی با هماهنگی پلیس فتا رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: فروش محصولات دارویی در فضای مجازی حتی در صورت مجاز بودن محصول نیز خلاف قانون بوده و فروش مکمل‌های غذایی نیز صرفا برای داروخانه‌ها و با داشتن مجوز سایت مذکور از سازمان غذا و دارو بلامانع می‌باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha