رییس جامعه مدرسین: ورزشکار کشور اسلامی با سکولار متفاوت است

قم-ایرنا- رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به موفقیت بانوان ورزشکار قم با حفظ حجاب اسلامی گفت: ورزشکار نظام اسلامی با ورزشکار یک کشور سکولار باید متفاوت باشد و جایگاه معارف دینی و اخلاقی در بین ورزشکاران برجسته باشد.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری روز پنجشنبه در دیدار سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان با وی، با اشاره به روایات و مفاهیم دینی بر ورزش و آمادگی جسمانی، ابراز داشت: امروز وزن کشورها با ورزش و قهرمانی های ورزشکاران سنجیده می شود و افکار عمومی دنیا قدرت یک کشور را در بسیاری از مواقع با موفقیت کشورها می سنجند.

وی با اشاره به تجربه ادغام جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی و ضرورت دقت نظر در ادغام سازمان ها با یک دیگر بیان کرد: جهاد سازندگی در زمان خود اقدامات بسیار ارزشمندی انجام می داد که احساس می شود بعد از ادغام چالاکی و نشاط خود را از دست داده و تحت الشعاع مباحث دیگر قرار گرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: وزارت ورزش نیز از نهادهایی است که طی یک دهه گذشته تجربه ادغام را داشته و انتظار می رود که این اقدام مانع از اقدامات موثر آنها نشود و هویت بخشی دینی، اجتماعی و استعداد یابی جوانان تحت تاثیر قرار نگیرد.

به باور وی، استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان باید به سطح محلات برسد و مسوولان این وزارتخانه با حضور در محل های بازی کودکان از همان ابتدا بر کشف استعدادها توجه داشته باشد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه ورزش علاوه بر مزیت ها و ویژگی های فردی و آمادگی جسمانی در عرصه بین الملل حائز اهمیت است، تاکید کرد: ورزش امروزه در مبادلات بین المللی تعیین کننده است.

امام جمعه موقت قم با تاکید بر استفاده از مربیان حرفه ای خارجی در کشور، بیان کرد: در کنار استفاده از مربیان خارجی باید به دنبال کادرسازی در داخل نیز باشیم و مربیان قدرتمند و با دانشی تربیت کنیم.

حسینی بوشهری با اشاره به تقویت تمام رشته های ورزشی در استان های کشور ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان در راستای تربیت مربی و داور ورزشی به ویژه در رشته فوتبال برنامه ریزی داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان امروز در سفر به شهر مقدس قم علاوه بر دیدار و گفت و گو با شماری از مراجع تقلید و علما، از پروژه سالن ورزشی ۴۵۰۰ نفره پردیسان بازدید و با پیشکسوتان ورزشی و سمن های جوانان دیدار می کند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha