ستاداجرایی فرمان امام ۵برابر دولت برای اشتغال در نقاط محروم پرداخت کرد

تهران - ایرنا - ستاد اجرایی فرمان امام در پاسخ به ارایه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ و در قالب اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این ستاد پنج برابر دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم پرداخت کرده است.

به گزارش ایرنا از ستاد اجرایی فرمان امام، روز گذشته گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ به مجلس ارائه شد که در بخشی از آن با اشاره به بند "پ" تبصره ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال گذشته و اشاره به موضوع تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان توسط دولت و ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد اشتغال در کشور، اظهار شده بود که دولت سهم خود از این موضوع را تخصیص داده و ستاد به وعده خود عمل نکرده است.

براساس این گزارش، در حالی که طبق مفاد قانون بودجه سال ۹۹ قرار بود ستاد اجرایی فرمان امام و دولت هرکدام یک هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم سرمایه تخصیص دهند، ستاد اجرایی ۲ هزار میلیارد و دولت تنها ۴۰۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص دادند.

اما مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن رد این موضوع اعلام کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در سال ۱۳۹۹ با توجه به شرایط خاص اقتصادی و آسیب دیدن بسیاری از مشاغل از بیماری کرونا، نسبت به اجرای بیش از ۶۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در مناطق روستایی و محروم کشور اقدام نمود و برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پرداخت کرده است.

این گزارش می‌افزاید: حال آنکه با توجه به اعلام بانک مرکزی، از یک هزار میلیارد تومان سهم دولت که قرار بوده از طریق محل تسهیلات سه بانک پارسیان، مهر ایران و صادرات در سال ۱۳۹۹ پرداخت شود، تنها ۴۰۰ میلیارد تومان از طریق یکی از این بانک‌ها برای طرح‌های اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام اختصاص یافته و یعنی ستاد اجرایی یک هزار میلیارد تومان بیش از سقف تعیین شده در این ماده به ایجاد شغل برای مردم اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha