بیش از ۶۱ هزار دانش آموز قزوینی در برابر کرونا واکسینه شده اند

قزوین - ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تاکنون ۶۱ هزار و ۵۰ نفر از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله این استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

عین‌الله صادقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با هماهنگی صورت گرفته، مقرر شد واکسیناسیون از ۱۵ مهرماه در گروه هدف آعاز و تا پیش از شروع کلاس‌های حضوری به اتمام برسد.

وی، تعداد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله را ۱۰۳ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: واکسن تزریقی به دانش آموزان از نوع سینوفارم است و به صورت دُز تزریق می‌شود.

صادقی با بیان اینکه بیش از ۵۵ و نیم درصد دانش آموزان قزوینی واکسینه شدند، تصریح کرد: هنوز هم مقاومت‌هایی نسبت به این امر وجود دارد و اقناع سازی دانش آموزان و خانواده‌ها بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان اولویت اصلی ما در تعلیم و تربیت است، تاکید کرد: این طرح می‌تواند به کاهش و قطع زنجیره کرونا کمک شایانی کند.

این مسوول اضافه کرد: به منظور بازگشایی ایمن و آرام مدارس استان در نیمه دوم آبان ماه بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا دانش‌آموزان دوره متوسطه باید واکسینه شوند و هم اکنون ۳۰ هزار و ۳۰۹ دانش آموز دختر و ۳۰ هزار ۷۴۱ دانش آموز پسر واکسن کرونا دریافت کرده اند

صادقی تاکید کرد : دانش آموزانی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده‌اند می‌توانند با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون در مناطق و نواحی استان برای دریافت واکسن دانش آموزی اقدام کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان در طرح واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان افزود: از ابتدای شروع واکسیناسیون، آموزش و پرورش استان در حد توان خود همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته است.

استان قزوین دارای ۲۵۳ هزار  دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha