خیران بافق ۶ ماهه امسال افزون بر۲۰ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

یزد- ایرنا - افراد نیک اندیش بافق ،۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ شمسی در اجرای طرح مواسات و کمک‌های مومنانه برای رفع برخی مشکل افراد نیازمند و احساس مسئولیت در برابر محرومان با همکاری مجمع خیران این شهرستان ، ۲۰ میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال کمک کردند.

یکی از فعالان اجتماعی و رییس مجمع خیران بافق روز پنجشنبه در حاشیه بازدید تعدادی افرادخیر از فعالیت های این نهاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ  شامل ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه ، پنج میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال کمک هزینه ازدواج، ۱۶۲ میلیون ریال کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمدمالی،  ۸۳ میلیون ریال مربوط به اشتغال، ۳۷۳ میلیون  ریال مربوط به معیشت و بقیه هزینه های حوزه درمان است.

حسن امیرزاده کمک به نیازمندان و ترویج روحیه تعاون را هدف اصلی این مجمع ذکر کرد که به گفته وی با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه ۱۳۹۸ شمسی تاکنون و با فرمان رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر مواسات، در کمک‌ به نیازمندان به ویژه مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی اقدام های خوبی انجام شده است.

عضو پیشین شورای شهر بافق با قدردانی از مشارکت خیران در اجرای طرح یادشده تصریح کرد: رسالت خدمت رسانی به نیازمندان پایانی ندارد، و اعضای این مجموعه امیدوار است با هدایت مشارکت‌های مردمی در امور خیّر و یاری رسانی به نیازمندان، چشم اندازی روشن را در این راه ترسیم کنند.

وی کمک به اقشار نیازمند به ویژه در شرایط سخت اقتصادی را بهترین نوع امدادرسانی خواند و بر ضرورت حفظ کرامت انسانی تاکید کرد و افزود: بسته های معیشتی با همکاری نیروهای بسیج با محور مساجد مناطق و محله ها ، مخفیانه به خانواده های نیازمند تحویل شد.

رییس مجمع خیران بافق بدون اشاره به تعداد بسته های توزیع شده تصریح کرد: کمترین کاری که یک خیّر هنگام درخواست کمکِ به نیازمندان می‌تواند انجام دهد، این است با مهربانی و عطوفت با او رفتار کند و در درجه دوم اگر کاری از دستش برآید برای رفع مشکل این قبیل افراد اقدام کمک کند. 

وی، تلاش مجمع خیران را در چارچوب حمایت مالی و معنوی از محرومان دانست و  تلاش برای زدودن فقر از چهره جامعه را ضروری خواند.

به گفته این فعال حوزه اجتماعی مجمع یادشده چهار سال است که در حوزه‌های مختلف مانند ازدواج، تامین معیشت، درمان، پرداخت وام قرض الحسنه، امور آموزشی، فرهنگی و اشتغال فعالیت دارد،  خیران می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی و نذری خود را در اختیار این مجموعه قرار دهند تا در هر حوزه‌ای که مد نظرشان است هزینه شود.

امیرزاده همچنین از آغاز ساخت ۶ واحد مسکونی به همت این مجمع برای نیازمندان خبر داد و از افراد خیراندیش خواست برای تحقق  این هدف، آستین همت بالا بزنند و این مجموعه را همراهی کنند.

۱۱ مرکز نیکوکاری شهرستان بافق زیرپوشش مجمع خیران بافق فعالیت دارد.

مرداد ماه سال جاری نیز ۲۵ سری جهیزیه به ارزش حدود ۵.۵ میلیارد ریال به همین تعداد نوع عروس نیازمند از سوی این مجمع اهدا شد.

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha