تنها ۶ درصد زنان باردار در ایلام دز دوم واکسن را تزریق کرده اند

ایلام - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام با اشاره به اینکه تنها ۶ درصد زنان باردار در این استان تاکنون دز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند خواستار بررسی علت عدم استقبال زنان باردار از تزریق واکسن شد.

زینب شیرخانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی آمار واکسیناسیون مادران باردار ۳۶ درصد است که ضعیف است.

وی تاکید کرد: بر اساس آمار تزریق دز دوم واکسن کرونا در زنان باردار تنها ۶ درصد بوده است.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری ایلام افزود: از تعداد چهار هزار و ۳۵۷ مادر باردار تنها یک هزار و ۳۴۴ نفر دز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند که آمار واقعا کم است.

شیرخانی خواستار پیگیری برای بررسی علت عدم استقبال زنان باردار برای تزریق واکسن شد و یادآور شد: مرگ و میر زمان باردار یکی از شاخص های مهم سلامت جامعه در جهان محسوب می شود و باید با نهایت دقت مورد توجه باشد.

وی اضافه کرد: زنان علاوه بر اینکه نیمی از جمعیت جامعه محسوب می شوند، به عنوان افرادیکه وظایف حساس مدیریت منزل و خانواده را بر عهده دارند، باید مورد توجه باشند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری ایلام گفت: با وجود همه مشغله های روزمره زنان اکنون ۲ سال است که بخشی از کار آموزش دانش آموزان نیز توسط مادران انجام می گیرد که این امر نیز قابل توجه است.

دورکاری بیشترین پیگیری از سوی زنان 

شیرخانی افزود: بیشترین حجم تماس ها و پاسخگویی های روزانه این دفتر به مسأله دورکاری بانوان شاغل است که در برخی ادارات مورد توجه قرار نمی گیرد.

وی اظهار داشت: امیدواریم با اجرای مناسب دورکاری حداقل زنان شاغل به تناسب از آن بهره مند شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که زنان با ترغیب دانش آموزان و اعضای خانواده برای واکسیناسیون کرونا کمک کنند تا هرچه سریعتر بر شیوع این بیماری در جامعه پایان داده شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha