هشدار پوتین در مورد انتقال شبه نظامیان از سوریه و عراق به افغانستان

تهران-ایرنا- ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز چهارشنبه هشدار داد که شبه نظامیان از سوریه و عراق در حال انتقال به افغانستان هستند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از "نیو عرب" پوتین در طول یک کنفرانس ویدئویی با روسای امنیتی کشورهای شوروی سابق گفت: وضعیت در افغانستان پیچیده است. شبه نظامیان با تجربه عملیات‌های نظامی در عراق و سوریه به صورت فعال به این منطقه منتقل می‌شوند. 
وی افزود: امکان دارد که تروریست‌ها برای بی‌ثبات کردن کشورهای همسایه افغانستان تلاش کنند و حتی به صورت مستقیم برای گسترش قلمرو خود اقدام نمایند. 
پوتین چندین بار در مورد نفوذ اعضای گروه‌های تروریستی به کشورهای همسایه با استفاده از اوضاع آشفته افغانستان اخطار داده است. 
به گزارش ایرنا، گروه طالبان که کنترل افغانستان را بدست گرفته است اعلام کرده با گروه‌های تروریستی مبارزه می‌کند و اجازه نخواهد داد از خاک افغانستان علیه سایر کشورها استفاده شود. 
چندی پیش سهیل شاهین سخنگوی گروه طالبان اظهار داشت که دولت جدید افغانستان برای مبارزه به داعش و افراطگرایی بطور مستقل اقدام می‌کند و نیازی به همکاری با آمریکا ندارد. 
با این وجود گروه تروریستی داعش تاکنون چند حمله تروریستی در افغانستان انجام داده است که جدیدترین آن حمله تروریستی به مسجد شیعیان در قندوز و شهادت ۱۵۰ نفر بود. 

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha