نماینده مجلس: کمبود سرانه‌های فرهنگی چهارمحال و بختیاری جبران می‌شود

شهرکرد_ ایرنا_ رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه‌ها و شاخص‌های فرهنگی چهارمحال و بختیاری بررسی و کمبود آن در مقایسه با میانگین کشوری جبران می‌شود.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی شامگاه چهارشنبه هنگام ورود به چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگاران استان در محل امامزادگان دومعصوم (س) شهرکرد تاکید کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در زمان حضور خود در این استان، شاخص‌ها، سرانه‌ها و مسایل فرهنگی را به‌ صورت جامع و کامل بررسی خواهند کرد.
وی افزود: در این سفر آسیب‌های فرهنگی چهارمحال و بختیاری شناسایی و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برای رفع آن در حد توان برنامه‌ریزی و کمک می‌کند.
آقاتهرانی تصریح کرد: تمامی وزیران دولت سیزدهم با همه کمسیون‌های مجلس شورای اسلامی نشست‌هایی داشته‌اند و امیدواریم بتوانیم برای ارتقای و کیفی حوزه فرهنگ در کشور اقدام کرد.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری به‌عنوان دومین استان کشور  میزبان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسوولان ملی شامل معاونان وزیران میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی از چهارشنبه شب تا روز جمعه برای بررسی مسائل فرهنگی چهارمحال و بختیاری در این استان حضور دارند و در نشست‌های تخصصی با حضور فعالان فرهنگی استان، دیدگاه‌های مدیران، کارشناسان و صاحب‌نظران استان در خصوص مسائل فرهنگی این استان را بررسی می‌کنند.
در این سفر در چهار محور شامل برگزاری شورای فرهنگ عمومی، تشکیل کارگروه‌های تخصصی، بازدیدهای میدانی با حضور کارشناسان خبره در شهرستان‌های شهرکرد، سامان، ‌بن، بروجن، فارسان و لردگان و امضای سند نهایی سفر برگزار می‌شود.
چهارمحال و بختیاری ۱۰ شهرستان با نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha