تمامی آموزش‌های نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه فرهنگیان حضوری است

شهرکرد - ایرنا - معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه آموزش‌ها در این دانشگاه در سال تحصیلی جاری همچون دیگر مراکز آموزش عالی کشور با شیب ملایم به سمت حضوری شدن پیش خواهد رفت، گفت: این دانشگاه از نیمسال دوم تحصیلی، تمامی فعالیت‌های آموزشی را به‌ صورت حضوری دنبال خواهد کرد.

پرویز انصاری‌راد روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: حضوری شدن آموزش‌ها در این دانشگاه از ۱۵ آبان به صورت کامل اجرایی نخواهد شد و دانشجویان از نیمسال دوم، تمامی مراحل تحصیلی خود را در پردیس‌ها و مراکز دانشگاهی فرهنگیان به شیوه حضوری ادامه می‌دهند.

وی در خصوص برنامه‌های آموزش مجازی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاهی پیشرو در ارائه آموزش‌های مجازی محسوب می‌شود که توانسته است در دوران تعطیلی مراکز آموزشی با افزایش تعداد سرورهای مورد نیاز، فعالیت‌ها را در بستر LMS به صورت مطلوب پیگیری کند که همچنان از این زیرساخت ایجاد شده برای ادامه فعالیت‌های آموزشی استفاده می‌شود.

انصاری‌راد بیشترین پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان را مربوط به رشته آموزش ابتدایی دانست و یادآور شد: اولویت‌های پذیرش و تربیت دانشجو معلمان در این دانشگاه بر اساس نیازهای آموزش و پرورش تعیبن می‌شود به طوری که هم‌اکنون بیش از ۶۰ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان کد رشته آموزش ابتدایی تشکیل می‌دهند.

وی همچنین از رشته آموزش علوم تجربی به عنوانی یکی از مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی مورد نیاز آموزش و پرورش نام برد و افزود: پذیرش دانشجو در این رشته پس از گذشت ۱۰ سال، از سال تحصیلی گذشته در مقطع کارشناسی آغاز شد و این دانشگاه به عنوان بیان گذار این رشته تحصیلی، شرایط را برای آموزش و تربیت دانش‌آموختگان علوم تجربی به منظور تدریس در پایه متوسطه اول فراهم کرده است.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به پیگیری مجموعه مدیریتی این دانشگاه برای افزایش رشته‌های مقطع تحصیلات تکمیلی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر دانشجویان این دانشگاه در ۱۹ کد رشته کارشناسی پیوسته در حال تحصیل هستند که تلاش می‌شود برای تمامی این کد رشته‌ها، پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلت تکمیلی نیز در آینده انجام شود.

انصاری‌راد درباره نسبت هیات علمی به دانشجو در این دانشگاه و اقدامات برای جذب تحصیل‌کردگان مقاطع عالی به عنوان مدرس و عضو هیات علمی نیز گفت: این نسبت جمعیتی در دانشگاه فرهنگیان به دلیل تازه تاسیس بودن این دانشگاه مطلوب نیست و با افزایش پذیرش دانشجو لازم است فرآیند جذب اعضای هیات علمی با سرعت بیشتری دنبال شود تا نسبت فعلی یک به ۸۰ بهبود یابد.

وی با بیان اینکه پذیرش اعضای هیات علمی هر ساله با توجه به ردیف تعیین شده از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فرهنگیان انجام می‌شود، یادآور شد: هرساله به طور متوسط ۵۰ نفر به جمع اعضای هیات علمی این دانشگاه اضافه می‌شوند.

فضای خوابگاهی موجود در پردیس‌ها و مراکز فرهنگیان به طور کامل تعمیر و تجهیز شد

انصاری‌راد در خصوص اقدامات انجام شده برای رفع کمبود فضاهای خوابگاهی و توسعه امکانات رفاهی این دانشگاه اظهار داشت: در زمان تعطیلی ناشی از شیوع کرونا برنامه‌های عمرانی مشخصی برای تعمیر و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی به اجرا درآمد و در حال حاضر این اماکن به طور کامل بهسازی شده‌اند.

وی همچنین افزود: در این مدت ۶۰ درصد از آشپزخانه‌های واقع در پردیس‌ها و مراکز دانشگاهی فرهنگیان به آشپزخانه‌های صنعتی تبدیل شدند.

انصاری‌راد به پرداخت وام‌های دانشجویی نیز اشاره و تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال وام ضروری و ازدواج به دانشجویان متقاضی پرداخت شده است که این روند در طول سال تحصیلی جدید نیز ادامه می‌یابد.

وی تعداد دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه در سال تحصیلی جاری را ۲۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: با پذیرش این تعداد دانشجوی ورودی جدید، آمار دانشجویان کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان به بیش از ۹۴ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به منظور شرکت در آیین معارفه عبدالرضا فتاحی دهکردی به عنوان مدیر جدید پردیس‌های فرهنگیان چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha