۷۷ ایستگاه مترو تهران برای روشندلان مناسب‌سازی شده است

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: از مجموع۱۴۱ ایستگاه در حال بهره برداری تعداد ۷۷ ایستگاه دارای مسیر روشندلان است که این کار با توجه به ضرورت، در سایر ایستگاه ها نیز در حال انجام است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه؛ علی عبداله پور ضمن گرامیداشت ۲۳ مهر روزجهانی نابینایان (عصای سفید) افزود: افراد نابینا هم حق استفاده از تمام امکانات و حقوق شهروندی را دارند و باید مساوی با دیگر شهروندان از امکانات و تسهیلات رفاهی سهمی داشته باشند.

به گفته وی، ما به نوبه خود این موضوع را سال هاست در اولویت قرار داده ایم اگرچه هنوز تا رسیدن به وضعیت مناسب فاصله داریم.

عبداله پور، با اشاره به اینکه  خط یک،۶۸درصد، خط ۲، ۶۸ درصد، خط سه، ۳۶ درصد، خط چهار، ۵۷ درصد، خط پنج، فاقد، خط شش ۷۱ درصد و خط هفت ۵۰ درصد داری مسیر نابینایان است،خاطرنشان کرد:  تصمیم خوبی که در این سال ها گرفته شد این است که  ایستگاه های تازه تاسیس موظف به اجرای مصوبات الزام در خصوص وجود خطوط بساوایی بوده و در زمان تحویل گیری ایستگاه ها این موضوع مورد توجه قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: از مجموع ۱۴۱ ایستگاه در حال بهره برداری تعداد ۱۱۰ ایستگاه معادل ۷۸ درصد دارای رمپ یا ورودی همسطح تعداد ۵۹ ایستگاه دارای آسانسور و تعداد یک هزار و ۴۱ دستگاه پله برقی در خطوط هفتگانه فعال هستند و در برنامه های آینده نیز تجهیز تابلوها به خطوط بریل و تدوین دفترچه بریل راهنمای ایستگاه های مناسب سازی شده به تفکیک هر خط، در اولویت انجام قرار گرفته است.

عبداله پور با تاکید بر اینکه برنامه ریزی و اجرای دوره آموزشی نحوه صحیح رویارویی، کمک و هدایت مسافران نابینا در داخل ایستگاه های مترو برای تمامی کارکنان امور ایستگاه های خطوط هفت گانه مترو تهران و حومه برگزار شده است، گفت: همکاران ما به محض رویت افراد نابینا آنها را همراهی و مشایعت می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha