۲۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۳
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84503614
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از اداره کل زندان‌های کردستان

سنندج - ایرنا - برنامه‌ریزی برای انتقال زندان‌ها به خارج از محدوده شهرها، معرفی رییس جدید زندان مریوان و آزادی ۲ مددجوی نوجوان چند خبر کوتاه از اداره کل زندان‌های کردستان است.

به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا، معاون اداری مالی زندانهای کردستان در بازدید از زمینهای پیشنهادی اداره راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای احداث بازداشتگاه بانه اظهار داشت : انتقال زندان به محدوده از خارج از شهر، برنامه هدف گذاری شده سازمان زندانها در راستای توجه به حقوق شهروندی و کرامت انسانی شهروندان و البته ایجاد فضای مناسب آموزشی و ارتقای سطح مهارتهای اساسی و اشتغالزای برای مددجویان با ایجاد فضا وبستر مناسب آموزشی است.

محمد خسروی با بیان اینکه بیشتر زندانهای استان  از این فضای مناسب بی بهره هستند، افزود: فرسودگی ایجاد شده در زندانها با توجه به تاریخ طولانی احداث آن سبب شده است تا مدیران ومسوولین اداره کل زندانها برای تحقق این اهداف راهبردی تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی ادامه داد: زندان بانه از جمله این مراکز است که با کمبود شدید فضای فیزیکی و محدودیت اجرای برنامه های اصلاحی و مهارت آموزی  مواجه است  که امیدواریم به زودی شاهد احداث زندان هایی با شرایط و امکانات استاندارد آموزشی و مهارت آموزی باشیم .

رییس جدید زندان مریوان معرفی شد 
 مراسم تکریم و معارفه رییس زندان مریوان با حضور مسوولان استان و شهرستان مریوان برگزار و با  قدردانی از زحمات طیب نادری طی چندین سال در این مرکز اصلاحی و تربیتی، حمید رستمی به عنوان رییس جدید زندان مریوان  معرفی شد .

معاون اداری مالی زندانهای کردستان در این مراسم با اشاره به اقدامات ارزشمند تعاملی با مجموعه دستگاه های قضایی و مساعدت موثر قضات گفت: با بهره گیری از این تعامل مناسب، شاهد کاهش محسوس جمعیت کیفری در سطح زندانهای استان بوده ایم.

محمد خسروی با بیان اینکه تحولات مهارت آموزی و اشتغالزایی زندانیان منجر به دستیابی به اشتغال ۸۰ درصدی در زندانها شده است، افزود : اقدامات و تحولات مدیریتی کلان در سازمان زندانها برای توسعه و تحقق رسالت حمایتی و مراقبتی در این مجموعه و تبدیل زندان به مجموعه ای مهارت آموزی و حمایتی موجب شد تا مجموعه زندانها پویایی و تحرکی اساسی را در برنامه های سازمانی شاهد باشد و سطح انتظارات از اقدامات و برنامه های  سازمانی بیش از پیش بالا رود که امیدواریم بتوانیم با بهره گیری از نیروهای جوان ، خلاق و تحصیل کرده شاهد تحقق این اهداف ارزشمند باشیم .

 جعفری رییس دادگستری  مریوان نیز در این مراسم با قدردانی از زحمات و اقدامات صورت گرفته برای زندانیان و خانواده های آنان خواستار تعامل گسترده و مستمر این مجموعه با دادگستری و قضات برای دستیابی و تحقق سند تحول قضایی و اهداف پیش بینی شده قوه قضاییه در زندانها شد .

در این مراسم از کارکنان انتظامی  شاغل در زندان مریوان به مناسبت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی با اهدا لوح سپاس قدر دانی شد.

آزادی ۲ مددجوی نوجوان  در روز جهانی کودک  
  در ادامه بازیدهای مستمر از زندانهای استان با هدف بررسی مشکلات زندانیان و تسریع و تسهیل در روند رسیدگی به پرونده های قضایی و حقوقی زندانیان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و  به مناسبت روز جهانی کودک از کانون اصلاح وتربیت مرکز استان بازدید و با نوجوانان این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

محمد جباری  با حضور در بند اقامتی نوجوانان بصورت چهره به چهره با مددجویان این مرکز دیدار و در فضایی دوستانه به سوالات مطرح شده پاسخ داد .

نتیجه این بازدی، بررسی مجدد پرورنده قضایی مددجویان بود که با مساعدت این مقام قضایی ، ۲ مددجوی نوجوان به مناسبت روز کودک آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

در حال حاضر ۱۰ زندان و مرکز اصلاح و تربیت در شهرستان‌های مختلف استان کردستان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha