«وقف» یکی از شاخه‌های پولی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه وقف یکی از شاخه‌های پولی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: افزایش منافع فقط به زراعت و ساختمان‌سازی نیست و باید به‌سوی مزیت‌های نسبی دیگری که در جامعه وجود دارد هم پیش برویم.

به گزارش ایرنا از سارمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز چهارشنبه (۲۱ مهر) در حاشیه افتتاح نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» با بیان اینکه موقوفات زیرساخت سازمان اوقاف هستند، اظهار کرد: افزایش منافع فقط به زراعت و ساختمان‌سازی نیست و باید به‌سوی مزیت‌های نسبی دیگری که در جامعه وجود دارد هم پیش برویم.

وی ادامه داد: در افزایش منافع هم به‌سمت و سوی بهینه‌سازی بهره‌وری رفتیم که در همین نمایشگاه شاهد برخی از این کارها هستید و هم به سراغ معاونت علمی ریاست جمهوری رفته‌ایم تا پروژه‌هایی را به ما معرفی کنند؛ این پروژه‌ها میتوانند تحریم را از طرفی خنثی کنند و از طرفی قدرت نرم ما را افزایش دهد و نیازهای مردم را برطرف کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: واردات تجهیزات پزشکی حدود ۴۰ میلیون دلار برای کشور هزینه می‌برد که اگر ما در داخل این تجهیزات را تولید کنیم این رقم را به نصف و کمتر از نصف تبدیل می‌کنیم؛ اگر در تولیدات کشاورزی وارد شدیم به این دلیل است که امنیت غذایی برای ما با اهمیت است؛ بطور کلی وقف در تمام ساحت‌هایی که قدرت دارد، وارد می‌شود و استقبال می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی افزود: هر روز ملاقات‌هایی داریم که بتوانیم در زمینه تجاری‌سازی کمک کنیم؛ ما نظام بانکی نیستیم و مسئولیت خودمان را برای حفظ سرمایه وقف می‌دانیم و اگر این سرمایه چندین برابر شود، قطعا استقبال می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وقف یکی از شاخه‌های پولی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: وقف‌های بزرگی در حال صورت گرفتن است؛ مردم زمانیکه ببینند وقف در مسیر صحیح قرار می‌گیرد، خودشان برای وقف کردن انگیزه پیدا می‌کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه وقف در جهت خودش حرکت می‌کند و به تمام نیات عمل می‌کنیم، تاکید کرد: ما نیات دانش و توسعه دانش و بهینه‌سازی قدرت نرم خودمان را برای وقف کردن ترویج می‌کنیم.

نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف»  با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

گفتنی است، این نمایشگاه به همت سازمان اوقاف و امور خیریه با موضوعاتی همچون حمایت از موسسات دانش‌بنیان، خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات واقفان، فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف، بهره‌وری موقوفات،مدیریت، عمران و آبادانی بقاع متبرکه و حفظ و حراست از موقوفات در محوطه ساختمان شهید مطهری سازمان اوقاف و امور خیریه واقع در خیابان نوفل لوشاتو از ۲۱ الی ۲۸ مهر برپا شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha